POP KILLERS

Rubrika:  Recenze, publikováno: 04.04.2019
POP KILLERS

Titul: II

Vydavatel: VLASTNÍ NÁKLAD

Total time: 35:30

Žánr: CROSSOVER

Hodnocení alba

V téhle třebíčské partě nehrají žádní začátečníci. Jednotliví členové už mají ledacos za sebou a působili třeba ve skupinách S.B.D., Carmen, Czech Faith No More, Le Garden, 7 Down, Pop-Porn, Jesus Om, Noise, Spirit, Procz, Infection, Crime And…, Embassy, Fate Magazine, Malashnikow nebo Tom Bowling Band. Bubeník Lukáš Zbožínek hrál dokonce i s Ewou Farnou nebo Markem Ztraceným a jinak je členem Onset, kytarista Honza Zdarsa se zase odreagovává v revivalech Guano Apes a Marilyn Mansona.

Pod praporem Pop Killers tato vyhraná čtveřice i na svém druhém albu nepřímo vzývá ducha 90. let. Jinými slovy, jde o takovou nostalgickou, „archaizující“, leč nikoliv vyčpělou vzpomínku na tvrdší rock tehdejší doby. Hlavně na to, čemu se tenkrát říkalo crossover, rozuměj hudbu s hardcorovým základem, obohacenou o mnoho dalších ingrediencí „různé chuti a zápachu“.

V případě Pop Killers to obnáší houpavou muziku převážně ve středních tempech, postavenou zejména na hutnosti a valivosti. A zvláště Killer On The Road je v tomto směru přímo zabijácká. Nechybějí ale ani hybnější a odpichovější kusy, a především výtečné songy Takhle se proměnil svět a Svině ukazují, že tento výrazový kabát kapele rovněž sluší a nebylo by vůbec od věci navlékat ho častěji.

Někdy Pop Killers možná až zbytečně tlačí na pilu stran chytlavosti a melodické klenutosti většiny refrénů, avšak zároveň to lze pochopit, protože Vlasta Zahrádka je bezpochyby výborný zpěvák a chce svůj hlasový potenciál v maximální míře zužitkovat.

3/5

Petr Korál

(Navštíveno 181krát, z toho 1krát dnes)
0