MALÁ BÍLÁ VRÁNA

Rubrika:  Recenze, publikováno: 05.04.2019
MALÁ BÍLÁ VRÁNA

Titul: Toulavej pes

Vydavatel: VLASTNÍ NÁKLAD

Total time: 30:40

Žánr: FOLK/PUB/PUNK

Hodnocení alba

Malá bílá vrána už jsou taky celkem vytrvalci hudební scény našeho hlavního města, neboť fungují již od roku 2003. S ediční činností to ovšem nijak zvlášť nepřehánějí (Toulavej pes je jejich čtvrté album) a netrpí tak zbytečnou nadprodukcí, což je sympatické. Tím ale výčet pozitiv rozhodně nekončí.

Novinka je především velice pestré, žánrově rozmanité dílko. Skupina nikdy netrpěla nějakou přehnanou rigidností svého výrazu a tentokrát se rozmáchla od „ohlasů staropražského šramlu“ (Karlín) přes folk rock a bigbít se zdravě hospodským nádechem až po úderný punk (Námořnická). Zvuk MBV prokrvuje akordeon a když to celé má navíc i chytlavě melodický náboj (což se týká zejména hitůvky Vontové), vše je v tom nejlepším pořádku.

Přidejte různě úspěšnou snahu o hravé a vzdor relativní nekomplikovanosti (nečekejte žádné třeskutě metaforické jinotaje) inteligentní texty – a vyjde vám pomyslná „ideová“, ale částečně i hudební spřízněnost s kapelami jako Znouzectnost, Původní Bureš apod. K velkému umění to má daleko, avšak k přitroublým odrhovačkám naštěstí také. Je to v dnešní době málo? Asi jak pro koho. Pro autora této recenze určitě ne, i když zároveň tohle není CD, k němuž by měl nutkavou potřebu se opakovaně vracet. Každopádně neurazí a chvílemi vyloženě potěší.

3/5

Petr Korál

(Navštíveno 228krát, z toho 1krát dnes)
0