MAKAR ČUDRA

Rubrika:  Recenze, publikováno: 22.12.2020
MAKAR ČUDRA

Titul: Späť při živote

Vydavatel: VLASTNÍ NÁKLAD

Total time: 11:54

Žánr: HEAVY METAL

Hodnocení alba

Pamatuje ještě někdo písničku Strigy na Sabath? V roce 1989 žala úspěchy v televizním pořadu Triangel a hrála ji bratislavská melodymetalová formace Makar Čudra. Ta však vždycky měla tak trochu smůlu a věřte nevěřte, nikdy se nedočkala dlouhohrající desky. Tedy pokud nepočítám výběrovou kolekci se všeříkajícím názvem 1987 – 2014, která vyšla letos v létě. Makar Čudra se totiž po šestileté pauze pokouší v pozměněné sestavě o další comeback a výsledkem je, jako pomyslný druhý krok v pořadí, toto EP se třemi novými skladbami.

Jaké jsou? Pouze jedna z nich je podobně chytlavá a náležitě nosným riffem vyzbrojená, jako byly zmíněné Strigy…, případně Pán Pasteur z pradávných prvních singlů nebo pozdější songy Tiene v garážach a Žobrák – řeč je o náramné energické jízdě s názvem 1916. Nicméně ani zbylé dvě novinky nejsou vůbec k zahození, aby nedošlo k omylu! Ani jim nechybí žádoucí vnitřní náboj a v případě písně Hriešnik také zajímavá celková nálada.

Jinými slovy řečeno: pakliže tahle nahrávka má být návnadou na celé album, konečně regulérní řadové (a že by si ho tato parta už zasloužila!), zní to docela slibně. Tak doufejme, že soubor nevystřílel většinu skladatelského prachu už tady.

3/5

Petr Korál

(Navštíveno 77krát, z toho 1krát dnes)
0