LONGITAL

Rubrika:  Recenze, publikováno: 14.09.2015
LONGITAL

Titul: A to je všetko?

Vydavatel: SLNKO RECORDS

Total time: 68:15

Žánr: akustický alternativní rock

Hodnocení alba

Pokud bych snad někdy produkoval kolekci písní s železniční tématikou, určitě by se na takovém projektu hned za Locomotive Breath od Jethro Tull a některou z písní Mňágy & Žďorp objevila výborná skladba Vlak z nového alba slovenské formace Longital.
Sestavu už netvoří jen tradiční dvojice, multiinstrumentalista Daniel Salontay a baskytaristka Šina (do roku 2006 Dlhé diely). Elektronický hudební doprovod ku prospěchu věci nahradil živý bubeník a o slovo se přihlásil i klavírista Marián Slávka. Ale co je nejdůležitější, kapela se vrátila ke svým akustickým začátkům.
A zatímco elektronické, trochu neosobní a vyumělkované období Longital mě příliš nebavilo, po poslechu novinky se mi chce v souladu s názvem zvolat – a to je všetko? Dal bych si totiž klidně ještě nášup.
Akustičtí Longital mě překvapili stejně příjemně, jako když se podobnou cestou vydali před časem švýcarští elektronici The Young Gods. Tedy rázným odhozením zbytečných slupek svých písní, které si nahrané naživo i bez dodatečných úprav a střihů uchovávají silnou vnitřní energii a potřebnou dynamiku.

Roman Jireš (ČTK)

(Navštíveno 171krát, z toho 1krát dnes)
0