HUSTEJ WIMPY & HYMENOPLASTYK

Rubrika:  Recenze, publikováno: 31.12.2017
HUSTEJ WIMPY & HYMENOPLASTYK

Titul: Zase poprvé

Vydavatel: VLASTNÍ NÁKLAD

Total time: 36:47

Žánr: ROCK

Hodnocení alba

Svérázný severočeský písničkář říkající si Hustej Wimpy (zpočátku jen Wimpy), jenž sám sebe – s ohledem na převažující tematiku svých písní a, ehm, hustý výskyt vulgarismů v textech vcelku výstižně – řadí do sféry pornofolku, léta toužil po nefalšované rockové kapele. Konečně ji má, a ne ledajakou – hrají v ní mj. zkušení Jakub Fojtík (baskytara; ex-Meva, Scandall, Motorband, Daim, Emise 2, Blue Rocket, jinak Asakra) a Karel „Šípus“ Šimon (bicí; ex-Duck Daniels, Spínací špendlík, Faulnakačera, jinak Do řady! a Malomocnost prázdnoty).

Ústředním pomocníkem na této desce se ale stal kytarista a producent Petr Samek (Blue Rocket, Oskar Petr Trio, Asakra, Marush), který desítku Wimpyho skladeb z různého období (a že bylo z čeho vybírat, neboť od roku 1996 vydal osm řadových alb!) vskutku znamenitě aranžérsky přetransformoval do elektrifikované podoby. Některé původně nepříliš výrazně znějící folkové písničky tak vykvetly, bez přehánění, do vpravdě netušené krásy! (Naprosto tuctovému cajdáčku Měsíc tedy nedokázal pomoci ani on, protože kde nic není, ani smrt nebere – tedy přesněji řečeno sebelepší aranžér to nezachrání.) Na jedné straně se z nich vyklubaly řízné vypalovačky s punkovým a občas dokonce i hard & heavy „designem“ (nejlepší v tomto směru jsou Robin Hood, Trpaslík, Proč jsem v tom prala a téměř sabbathovská pecka Makový panenky), na straně druhé i nečekané hitíky s chytlavými nápěvy jako Čaroděj ze země koz a Robinson.

Tvrdit, že Hustej Wimpy byl obdařen smyslem pro bůhvíjak třeskutý, neřkuli intelektuální humor, by samozřejmě bylo neupřímné. Ony ty sprosťárny a sprosťárničky v jeho podání mohou leckomu, a nikoliv neprávem, přijít poněkud laciné a sem tam to jsou opravdu legrácky na úrovni pomyslné páté cenové skupiny. Přesto tahle deska představuje velmi příjemné překvápko.

Petr Korál

(Navštíveno 200krát, z toho 1krát dnes)
0