HROMOSVOD

Rubrika:  Recenze, publikováno: 21.11.2015
HROMOSVOD

Titul: Divoký ticho Žižkova

Vydavatel: GALĚN

Total time: 48:34

Žánr: FOLK ROCK

Hodnocení alba

Čtvrté CD folkrockového HROMOSVODU je důkazem, že v hlavním městě nevzniká kvalitní muzika jen na Hanspaulce nebo v Dejvicích, ale i ve stínu žižkovského vysílače. Albu s výjimkou zrychlené verze Plíhalovy Trubadúrské autorsky vévodí aktivní kapelník Ondřej Fencl, učenlivý žák Vladimírů Mišíka a Merty.

Nahrávka je postavená na akustických nástrojích, nechybí typické housle a příčná flétna i několik pro Hromosvod netradičních nástrojů, jako jsou saxofon, ukulele nebo kontrabas. Lehce melancholickou náladu podtrhují vesměs melancholické texty, mezi kterými vynikají Nedělní večery, které si dovedu představit v podobě vydařeného šansonu. Uplatnili se i nečekaní hosté – Kamil Střihavka je nepřeslechnutelný ve zvukově zajímavé Záhadě hlavolamu a v Písničce s textovým odkazem na Olympic si zahostoval na elektrickou kytaru Petr Janda.

Dobrým vtípkem je závěrečná Nekonečná, svoji náladou opak depresivní Konečné z alba Svitavy. Důležitou práci odvedl Boris Carloff, který zkrotil různé nálady písní tak, že album drží pohromadě. Pokud se vinou nadprodukce nestane Fencl cimrmanovskou sopkou, která svou erupcí zahltí sama sebe, dočkáme se od něho ještě příjemných překvapení.

Roman Jireš (ČTK)

(Navštíveno 212krát, z toho 1krát dnes)
0