EDITORS

Rubrika:  Recenze, publikováno: 09.12.2015
EDITORS

Titul: In Dream

Vydavatel: PIAS/MYSTIC

Total time: 51:02

Žánr: indie pop

Hodnocení alba

Už na předchozích dvou deskách EDITORS se do původně kytarově postpunkového rukopisu začaly vkrádat elektronické výboje, které házely tvorbu Angličanů do popovějšího modu. Nová deska se od rocku, až na pár výjimek, odklání úplně.

Nebyl to žádný dlouhodobý plán, jenže soustředění kapely ve studiu uprostřed skotské divočiny nabralo takové obrátky, že se proměnilo v seriózní nahrávací session. A to včetně hostí, z nichž vyčnívá Rachel Goswell, zpěvačka shoegaze hrdinů SLOWDIVE. Celá deska je postavena na snových obrazech zpěváka Toma Smithe a spolu s vědomím místa, kde album vznikalo, se blíží ekvivalentu bloudění v mlžných blatech.

Co je na kolekci nejzajímavější, je fakt, že pokud ji šmahem neodsoudíte předem, najde si k vám cestu. I přes absenci rockového drajvu, pouze s trumfy, se kterými před lety vstoupili na scénu například COLDPLAY. To znamená s melancholií, která není automaticky protikladem dravého doprovodu. Samotná kapela už předem připravuje konzumenty na velké změny. „Věříme, že i pop může být experimentální“, hlásí v promo materiálech. Neřekl bych, že In Dream je bůhvíjaká avantgarda, experiment s vlastním publikem ale určitě. A já si troufám tvrdit, že úspěšný.

Pavel Zelinka

(Navštíveno 217krát, z toho 1krát dnes)
0