EAGLES OF DEATH METAL

Rubrika:  Recenze, publikováno: 09.12.2015
EAGLES OF DEATH METAL

Titul: Zipper Down

Vydavatel: DOWNTOWN RECORDINGS

Total time: 34:16

Žánr: Blues rock, garážový rock

Hodnocení alba

Bluesrockový projekt Joshe Homma a Jesseho Hughese se po delší odmlce hlásí o slovo. V pořadí již čtvrtá nahrávka pokračuje přímočaře po cestě vyšlapané předchozími alby – Homme je spíš v ústraní, hlavní slovo má Hughes.

Ten zdůrazňuje, že se kapela nemá brát vážně, a výsledek tak vypadá. Ztřeštěné hudební nápady i podobně volnomyšlenkářsky podané texty se s humorem snaží zakrýt jednu zásadní věc, totiž že deska byla šitá horkou jehlou. Dvojici v minulosti očividně vyhovovalo častější vydávání alb a tím pádem větší koncentrace na výsledný produkt. Ono to šlape, to je bez debat, ale počtvrté slyšíme vlastně to samé, jen s jinými riffy a slovy. Na prvním albu zajímavé, na druhém hodně dobré, na třetím už okoukané a teď spíš vykradené.

 

Ze zpráv z natáčení se mezi řádky dalo vyčíst, že Homma a Hughese tlačil čas, tudíž deska šla spíš cestou ústupků a důsledného postupu k cíli, než postupného ladění a následného dotváření materiálu. Což je škoda, protože EAGLES OF DEATH METAL mají pořádný rock‘n‘roll v krvi. Ale asi by to chtělo trochu víc než čtyřikrát po sobě obkreslit stejnou šablonu.

Milan Říský

(Navštíveno 207krát, z toho 1krát dnes)
0