ARROGANT TWINS

Rubrika:  Recenze, publikováno: 03.03.2020
ARROGANT TWINS

Titul: LGND

Vydavatel: ELECTION RECORDS

Total time: 26:22

Žánr: PUNK’N’ROLL

Hodnocení alba

V recenzi předloňského prvního elpíčka Arrogant Twins Simple Songs For Complicated People jsem psal že tato mělnicko-pražská dvojice vyznává „řízný bigboš, jemuž v pomyslném těle koluje především punkem okysličená krev“ a že „nezdolává Mt. Everest objevnosti, ale jde takříkajíc ,přímo k jádru věci‘. Nekomplikovaně, a přitom ne primitivně.“ To všechno pořád platí, protože to samé hodnocení bych s klidným svědomím mohl směřovat i na adresu nového počinu Arogantních dvojčat, opět vinylového – tentokrát desetipalcového – nosiče nazvaného LGND.

Soubor, v němž se sešli členové bývalých Anyway, zpívající kytarista Jiří „Binman“ Nedvídek a bubeník Benjamin Daniels, si stále vystačí jen takto ve dvou, a přesto jeho muzika nepůsobí ani trochu ochuzeně. Tentokrát však pánové do dvou skladeb přizvali hostující dechaře, kteří zejména v chytlavé Places I Don’t Belong působí jako vítané oživení a dochucení jinak logicky sice celkem jednotvárné, přesto energeticky výživné hudební krmě.

Parádních – protože náramně úderných a zdravě výbušných, do života výraznými nosnými riffy vybavených – songů je ovšem na desce mnohem víc. Fabulous Actor, Bobby Dazler, přímo drtivá pecka Oxymoron, melodicky přítulné Click-Post-Repeat a Wake Up… Vlastně lze vyjmenovat téměř všechny písně. Pochopitelně včetně gustovní předělávky dávného hitu jednoho z otců-zakladatelů klasického rock’n’rollu Jerryho Lee Lewise Great Balls Of Fire. Arrogant Twins zde pomyslně ukazují na prazáklad nejen svého muzikantského počínání a pomyslný kruh se tak uzavírá.

4/5

Petr Korál

(Navštíveno 112krát, z toho 1krát dnes)
0