Zrní se po dvou letech vrací s „jiskřící“ deskou

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 20.03.2017

ZRNÍ mají před sebou těžkou úlohu. V posledních letech se stali objevem na domácí klubové scéně, a tak si všichni slibují od nové desky opravdu mnoho. A to jak fanoušci, tak hudební publicisté. Kapela před tlakem provedla v poslední době populární úhybný manévr. Pětice se v lednu vydala do malého studia na okraji Madridu, kde se 15 dní věnovala natáčení nové desky. Daleko od rušivých vlivů vznikla nahrávka se specifickou euforickou atmosférou a jak je u ZRNÍ zvykem, má jednotící příběh o krizi s dobrým koncem. Krizi plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krizi jako dar a možnost uvidět sebe i svět kolem novým pohledem.

„Ztráta a rozpad se dřív nebo pozdějc odehrává v životě každýho jednotlivce, ale vnímáme jí v současný době v celý společnosti. Žijeme v době, která je typická relativizovánim pravd, ztrátou pevnejch bodů a hodnot. Cítíme se ztraceně a reagujem na to chytáním se čehokoli, co nás jen trochu ukotví. Volíme si lídry, kteří nám slibujou návrat ke starejm dobrejm dobám, vyhledáváme cokoli, co dá chaotickýmu světu okolo nás řád. Ale třeba se dá najít i něco jinýho, stačí se jenom na krizi a ztracení podívat z jinýho úhlu…,“ říká k novému albu frontman kapely Zrní Honza Unger.

Kapela do Španělska vyrazila s producentem Ondřejem Ježkem a elektronickým experimentátorem ze Slovenska Jonatánem Pastirčákem alias Pjonim. Společně s nimi se do Madridu vydal i kameraman a režisér Tomáš Bláha, který tamní pobyt zdokumentoval. Klip k prvnímu singlu Jiskřící raketa TOTO je zároveň upoutávkou na krátký dokument, který o celém nahrávání vznikl a bude k vidění na sociálních sítích. Kompletní nová deska pojmenovaná Jiskřící vychází poslední den v březnu opět ve vlastním nákladu a kapela na její vydání vybrala peníze v úspěšné crowdfundingové kampani. S novou deskou vyráží kvinteto už ve čtvrtek na turné, během kterého zavítá celkem do 13  měst od Chomutova až do Bratislavy.

Pavel Zelinka, foto: Barbora Johansson

(Navštíveno 263krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články