Zpěvačka St. Vincent bude režírovat vlastní segment horroru XX

Rubrika:  Novinky, publikováno: 13.04.2016

Zpěvačka Annie Clark, známá zejména pod pseudonymem St. Vincent, bude mít režijní debut v rámci horrorové antologie XX. Film má čtyři segmenty, z nichž každý je režírován jinou ženou. Svou část bude Annie natáčet na jaře a zatím není známo nic o zápletce či obsazení. Pouze je známo, že svůj segment napsala s vycházející hvězdou žánru Roxanne Benjamin, která debutovala loni v rámci antologie Southbound. Kromě Annie Clark bude antologie XX obsahovat další části od tvůrkyň jménem Karyn Kusama (Jennifers Body, Æon Flux, Girlfight), Jennifer Lynch (Surveillance, Chained, některé epizody The Walking Dead) a Jovanka Vuckovic (krátký film The Guest, bývalá editorka horrového magazínu Rue Morgue).

Datum premiéry XX ještě nebylo oznámeno. Vydá jej společnost Magnolia Pictures, respektive její žánrová odnož Magnet Releasing. Pro Clark je to první velký projekt od podzimu roku 2014, kdy proběhlo její turné Digital Witness na podporu alba St. Vincent. I když byla zpěvačka ctěna kritiky již dlouho, až toto čtvrté, eponymní album znamenalo skutečný průlom. Loni získalo Grammy ze nejlepší album alternativní hudby, čímž porazilo nahrávky Arcade Fire i Jacka Whitea.

„Otázkou je – alternativou k čemu?“ řekla Annie v rozhovoru pro Rolling Stone po obdržení ceny. „Ale myslím, že tahle cena byla vytvořena jako odpověď na nástup kapel ze Seattlu  počátkem devadesátých let, takže to je dobrý odkaz k následování.“

Jan Tesař

(Navštíveno 145krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články