Zmačkaná žena Saša Niklíčková

Rubrika:  Novinky, publikováno: 16.11.2020

V pátek 13. listopadu vydalo nakladatelství Galén nové album písničkářky a harmonikářky Saši Niklíčkové Zmačkaná žena. Třináct jadrných i jemných autorských písní nabízí plno humoru, nadhledu i zamyšlení o životě. Ačkoli základem druhého alba zůstává folk s důrazem na texty, není nouze ani o žánrové výlety do krajin šansonu, moritátů či swingu.

Kromě akordeonu se Saša Niklíčková nově doprovází ještě na klávesy a uke-banjo. Možnosti aranžmá rozšiřují přizvaní hosté ze spřátelených hudebních těles, a sice Filip Machač (z Isary) na mandolínu, písničkář David Šitavanc na ukulele, Jiří Jelínek (z Hudby Praha) na perkuse, Jakub Semera (z ŠouflŠou) na tubu a Jan Matouš (z Piosenek), který přispěl linkou kontrabasu do více než poloviny písní a příležitostně také s Niklíčkovou vystupuje. Album nahrál Alex Švamberk, mastering je dílem Ondřeje Ježka ve studiu Jámor.

Pokud to okolnosti dovolí, křest alba Zmačkaná žena proběhne během koncertu v pražském klubu Kaštan v sobotu 27. února 2021. Svou účast jako hosté přislíbila část kultovní pražské kapely Panelákoví fotři.

red

(Navštíveno 38krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články