Zemřel Vojtěch Lindaur

Rubrika:  Novinky, publikováno: 08.01.2018

Po dlouhé těžké nemoci zemřel v pondělí 8. ledna 2018 hudební publicista Vojtěch Lindaur. Absolvent žurnalistiky na Univerzitě Karlově pracoval v první polovině 80. let jako dramaturg Kulturního domu Opatov na Praze 4, kde pořádal koncerty domácích rockových skupin nastupující generace, ale jeho působení skončilo v říjnu 1985 po konspiračním vystoupení německé písničkářky Nico, bývalé sólistky The Velvet Underground, na němž participovala perzekuovaná Jazzová sekce, a následoval vyhazov.

Vojtěch Lindaur začal v roce 1987 přispívat do hudebního měsíčníku Gramorevue a po „přestavbě“ redakce o rok později do Melodie, pod pseudonymem psal i do ještě samizdatové Revolver Revue. Krátce po Sametové revoluci pomáhal rozjíždět měsičník Rock & Pop, jehož byl od roku 1992 deset let šéfredaktorem, aby se do této funkce vrátil v letech 2005-2006 a 2014-2015. V roce 2015 časopis opustil kvůli sporům s vydavatelem, brzy následovaný zbytkem redakce. V létě roku 2015 stál u vzniku našeho magazínu Rock & All (snímek dole je ze křtu premiérového čísla) a stal se jeho prvním šéfredaktorem.

Nelze zapomenout ani na to, že byl odborným poradcem dokumentárního cyklu Bigbít, který vysílala Česká televize poprvé v letech 1998-2000, napsal bezmála desítku knih, na dalších se autorsky podílel, pracoval jako moderátor Rádia Beat a v posledních letech vedl e-zin Tři veteráni. Jeho fundované články o hudbě psané nezaměnitelným stylem budou od začátku letošního roku hodně chybět, stejně jako jejich autor.

krest-Rna-c1

Pavel Víšek

(Navštíveno 2 857krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 3,60 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články

  • Magdaléna Lindaurová

    Dobrý den, ráda bych k článku připojila jeden drobný postřeh. Můj otec, Vojtěch Lindaur, byl bývalý šéfredaktor tohoto časopisu. Byl odejit v létě loňského roku. Ze stejných důvodů jako z Rock&Popu. Poté spoluzaložil internetový magazín Tři veteráni, který vycházel pod hlavičkou časopisu Headliner. S úctou. Magdaléna Lindaurová