Zemřel Vinnie Paul, bubeník a zakladatel Pantery

Rubrika:  Novinky, publikováno: 23.06.2018

V pouhých 54 letech zemřel bubeník Vinnie Paul, vlastním jménem Vincent Paul Abbott. Byl spoluzakladatelem a bubeníkem legendární groove metalové kapely Pantera, která patřila v 90. letech mezi největší jména metalového světa. Vinnie Paul podle dosavadních informací zemřel v pátek 22. června, příčina smrti zatím nebyla oznámena. Kromě Pantery působil Paul také ve formacích Hellyeah a Damageplan.

Zpráva o jeho smrti se objevila na oficiálním Facebooku Pantery. “Žádné další informace nejsou známy. Rodina v těchto chvílích žádá o respektování soukromí,” stojí v prohlášení.

Vinnie Paul založil Panteru spolu se svým bratrem Dimebagem Darrellem v roce 1981. Největšího úspěchu metalová formace dosáhla s Philem Anselmem za mikrofonem. Deska Far Beyond Driven se dostala až na vrchol prodejního žebříčku, obrovským úspěchem byla též nahrávka The Great Southern Trendkill z roku 1996. Kvůli častým konfliktům mezi členy byla kapela v roce 2003 rozpuštěna a zakládající bratři založili již zmiňovaný projekt Damageplan. Formace však fungovala pouhý rok, jelikož Dimebag Darrell byl 8. února 2004 zastřelem během vystoupení v Columbusu.

Po zániku Pantery a Damageplan se Vinnie Paul angažoval ve skupině Hellyeah, v níž se sešel se zpěvákem Chadem Grayem z Mudwayne nebo s kytaristou Tomem Maxwellem z Nothingface. Poslední desku vydali Hellyeah v roce 2016.

Jeho styl hry na bicí podle jeho vlastních slov ovlivnilli kromě jižanského zázemí v Texasu kapely jako ZZ Top, Stevie Ray Vaughan, Led Zeppelin, Black Sabbath nebo Kiss.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 450krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články