Zemřel Ed King, bývalý kytarista legendárních Lynyrd Skynyrd

Rubrika:  Novinky, publikováno: 23.08.2018

Ve věku 68 let zemřel Ed King, známý pro své působení v jižanských Lynyrd Skynyrd. Smutnou událost už na Facebooku potvrdila sama kapela. Podle dosavadních informací Ed King zemřel ve středu 23. srpna ve svém domě v Nashvillu.

Ed King působil v Lynyrd Skynyrd v období mezi lety 1972 a 1975, do známé formace se pak vrátil v roce 1987. Byl tedy u toho, když kapela po dlouhé odmlce obnovila činnost. Stalo se tak deset let poté, co v roce 1977 celým světem otřásla letecká tragédie, během níž zemřeli členové Lynyrd Skynyrd Ronnie Van Zant, Steve Gaines a Cassie Gaines. U legendy jižanského rocku nadále působil až do roku 1996. Svůj kytarový um King ukázal nejen na debutu z roku 1973, ale také na následující desce Second Helping, na níž se nachází nesmrtelný hit Sweet Home Alabama, na jehož vzniku se King podílel. Po svém příchodu do Lynyrd Skynyrd hrál nejprve na baskytaru, poté se přesunul do pozice kytaristy.

“Ed byl náš bratr a skvělý skladatel a kytarista. Vím, že se brzy setká s ostatními kluky v rock’n’rollovém nebi,” okomentoval smrt svého bývalého spoluhráče na Facebooku Lynyrd Skynyed kytarista Gary Rossington.

Kromě Lynyrd Skynyrd, s nimiž byl v roce 2006 uveden do Rokenrolové síně slávy, působil Ed King také v v psychedelické kapele Strawberry Alarm Clock.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 152krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články