Zemřel Chris Cornell, hlas Soundgarden a Audioslave

Rubrika:  Novinky, publikováno: 18.05.2017

Hudební svět zažívá další velký šok. V pouhých 52 letech zemřel zpěvák Chris Cornell. Zprávu o úmrtí už agentuře AP potvrdil jeho manažer Brian Bumery. Smrt Cornella byla podle jeho vyjádření náhlá a neočekávaná a zanechala rodinu v naprostém šoku. Krátce po čtvrtečním poledni se v zahraničních médiích objevily informace, že Cornell nejspíš spáchal sebevraždu. Týž den večer se tyto informace ukázaly jako pravdivé – zpěvák se ve svém hotelovém pokoji oběsil. Podle slov svého okolí na něm nikdo nic podezřelého nepozoroval, po koncertě se setkal i s fanoušky a fotil se s nimi. Dokonce je prý pozval na další koncert, který měli SOUNDGARDEN naplánovaný na pátek 19. května. O necelou hodinu později byl již mrtvý.

Cornellovo okolí zburcovala v noci manželka Vicky, nemohla se totiž Chrisovi dovolat. Sama později poznamenala, že na něm v poslední době nepozorovala žádné deprese či suicidní sklony. A ve chvíli, kdy Cornell do poslední písně večera vpasoval pasáž tradicionálu In My Time of Dying, který v minulosti přezpívali Led Zeppelin a zpívá se v něm o umírání, asi nikoho nenapadlo, že něco není v pořádku a úspěšný zpěvák si zanedlouho sáhne na život.

Vzestup se Soundgarden

Právě s touto seattleskou skupinou je jeho nezaměnitelný a jedinečný hlas v hudebním světě spjat. Soundgarden po boku Nirvany a Pearl Jam stáli za boomem americké grungeové scény, proslavila je primárně nahrávka Superunkown a hit Black Hole Sun. V roce 1997 se rozpadli, aby se pak s velkou pompou vrátili na scénu v roce 2010. O dva roky později vydali album King Animal. Nedávno zveřejnili, že se chystají do studia natočit jeho nástupce. Informaci o plánovaném přesunu do studia jsme zařadili i do dalšího čísla Rock & All. Informace o skonu Cornella nás však zastihla po uzávěrce a časopis je již v tiskárně.

Charismatický zpěvák však není spjat pouze s grungeovým kolosem, působil také v AUDIOSLAVE společně s Tomem Morellem, Timem Commerfordem a Bradem Wilkem z RAGE AGAINST THE MACHINE a natočili tři alba. V roce 2007 se rozpadli. Začátkem letošního roku se vyrojily spekulace o možném comebacku kapely. Nakonec vystoupili na protestním koncertě proti Donaldu Trumpovi. Video naleznete zde.

Činný byl Cornell i na sólové dráze, natočil titulní píseň k bondovce Casino Royale a vydal celkem čtyři sólová alba. Nedávno spolupracoval i se zpěvákem Serjem Tankianem ze SYSTEM OF A DOWN, natočil titulní píseň k filmu The Promise.

Záběry z posledního Cornellova koncertu:

Milan Říský & Jakub Poštolka

(Navštíveno 778krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články