Zemřel Charlie Quintana, bubeník Izzyho Stradlina

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.03.2018

Smutná zpráva přišla z Mexika, kde v 13. března ve svých 56 letech zemřel americký bubeník Charlie “Chalo” Quintana. Respektovanému muzikantovi, jehož příčina smrti zatím nebyla zveřejněna, bylo 56 let.

Quintana začal svou kariéru v 70. letech u punkové formace The Plugz, ve známost ovšem vešla až jeho spolupráce s kytaristou Izzy Stradlinem, jenž v letech 1985 až 1991 působil v legendárních Guns`n`Roses. Quintana se podílel na jeho debutové sólové nahrávce Izzy Stradlin and the Ju Ju Hounds, která vyšla v roce 1992. V roce 2000 se poté přidal k punkrockové formaci Social Distortion, u níž působil až do roku 2009, kdy kapelu z osobních důvodů opustil. Se Social Distortion stihl nahrát výborně přijatou comebackovou desku Sex, Love and Rock`n`Roll (2004) a podílel se také na kompilaci největších hitů, jež vyšla v roce 2007.

Chalie Quintana působil také jako studiový a koncertní muzikant u Joan Osborne nebo Boba Dylana.  S ním si například zahrál v roce 1984 v televizní show Davide Lettermana a v roce 1992 v jeho kapele jako druhý bubeník odehrál celkem 44 koncertů.

Před několika lety se přestěhoval do Mexika, kde začal pomáhat opuštěným psům. “Žádná slova neutěší ty, kteří ho milovali. Neexistují také žádná slova pro ty, kteří z něj jen loudili peníze a nevrátili mu to, když to potřeboval,” stojí v prohlášení, které se objevilo na Facebookové stránce bubeníka. Krátce po jeho smrti se na serveru GoFundMe objevil projekt, jehož cílem je vybrat finance na přesun jeho těla z Mexika do Spojených států.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 174krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články