Zemřel Bryn Merrick, baskytarista The Damned

Rubrika:  Novinky, publikováno: 16.09.2015

V sobotu 12. září prohrál ve svých šestapadesáti letech boj s rakovinou někdejší baskytarista legendárních THE DAMNED Bryn Merrick.

Informaci o Merrickově úmrtí zveřejnil na Facebooku jeho kamarád a spoluhráč Andy Johnson. „Jménem jeho dcery Elly a synů Richarda a Christiana se smutkem oznamuji, že můj nejlepší přítel Bryn Merrick dnes ráno v Llandoughské nemocnici nedaleko Cardiffu pokojně odešel po dlouhém boji s rakovinou,“ napsal Johnson.

Bryn Merrick se k The Damned připojil v roce 1983, kdy nahradil tehdejšího baskytaristu Paula Graye. Jeho angažmá trvalo šest let, během kterých s kapelou natočil singl Thanks For The Night a dvě gotičtěji laděná alba Phantasmagoria a Anything. V posledních letech vystupoval s již zmiňovaným Andym Johnsonem ve formaci SHAMONES, což byla tribute kapela hrající písně RAMONES.

„Dozvěděli jsme se tu zprávu těsně předtím, než jsme měli jít na pódium na Riot Festu v Chicagu, byl to skutečně šok. Náš set jsme tak věnovali tomuto skvělému chlapíkovi a potom jsme hned zahráli jeho oblíbený song Ignite. Bryn měl rád rychlé skladby, přesně tak totiž i žil svůj život,“ vyjádřil se k Merrickově úmrtí kytarista The Damned Captain Sensible. Ten sice v období, kdy v kapele působil Merrick, v Damned nehrál, přesto se oba dobře znali.

„Na shledanou. Na nějaký čas teď budu odhlášený,” zněl poslední status na Merrickově facebookovém profilu, který muzikant napsal 18. srpna.

Petr Adamík

(Navštíveno 364krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články