Začátkem dubna v Brně znovu ožije odkaz kultovních Death

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.03.2016

Otec death metalu Chuck Schuldiner nás sice opustil již před patnácti lety, ale odkaz jeho formace DEATH, díky níž je pojmenovaný i celý žánr, stále žije. V roce 2012 totiž došlo, po sérií reedicí alb Death, k založení projektu DEATH TO ALL, který sdružuje bývalé Chuckovy spoluhráče a organizuje turné, většinou charitativního rázu. Pravidelným partnerem je Sweet Relief Musicians Fund, který se stará o muzikanty, kteří potřebují lékařskou péči, ale nedisponují odpovídajícími finančními prostředky.

Složení živé sestavy se během let různě vyvíjelo, ale mezi účastníky patřili: bubeníci Gene Hoglan a Sean Reinert, basáci Scott Clendenin a Steve DiGiorgio, který plní především roli baviče, kytaristé Bobby Koelble, Shannon Hamm a především Paul Masvidal. Nejnáročnější roli zpěváka a kytaristy v jedné osobě převzali v úvodu turné Matt Harvey a Charles Elliot. Nicméně, zatím se nejlépe osvědčil Max Phelps, který i přes dosti nemluvnou povahu, všechny role zvládá výtečně a dokonce je Chuckovi i částečně podobný. Původní trable s organizátory včele s Sick Drummer Magazine jsou již zažehnány a Death To All, nyní nesoucí název DEATH (DTA TOURS) funguje již stabilně.

 

Po zastávce v Praze v roce 2013 a loňské účasti na festivalu Brutal Assault se můžete nyní těšit i na zastávku v Brně 7. 4. v klubu Fléda. Jak už název European Thought Patterns, setlist se zaměří na páté řadové album Death – Individual Thought Patterns.

V aktuální sestavě se kromě Maxe a jeho mluvčího Stevea DiGiorgia, představí legenda za bicími Gene Hoglana a doprovodnou kytaru obstará Bobby Koelble.

V roli předskokanů se představí tradiční OBSCURA a BODYFARM.  

http://obscure.cz/en/events/

Dan Sywala

(Navštíveno 186krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články