Wild Tides nám na prvního máje dají Sbohem a šáteček!

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 20.04.2017

Sbohem a šáteček je název nového alba, které 1. května vydává originální trojka WILD TIDES. Ve složení Kuba Kaifosz (zpěv a kytary), Vegy (basa) a Michal (bicí) se opět zrodila deska, která spojila tři neslučitelné individuality s odlišným hudebním vkusem. A jak je z názvu patrné, kapela se obrátila od své surfrockové minulosti s americkými vlivy k českým rockovým tradicím s využitím mateřštiny v textech.

Jak bude nová tvorba této unikátní trojice znít jako celek, na to si budeme muset ještě chvíli počkat, ochutnávku si ale můžeme dopřát už teď. Singl Do voka drát můžete zhodnotit níže, poslech si zpříjemněte i videoklipem, ve kterém se toho sice moc neděje, ale uvolněnost skladby dokresluje dostatečně. Výrazná změna zvuku a pečlivě vycizelovaný text ale dávají tušit, že o této nahrávce se bude ještě dlouho mluvit.

Jak uvedl frontman Jakub v rozhovoru s Ondřejem Horákem, s češtinou v textech to skupina myslí skutečně vážně a není to pro ni jen kalkul, jak se podbízet případným novým fanouškům. „To album není pouze česky odzpívané, ono je celé české. Od základů. Vychází z něčeho ryze českého a je to napsané způsobem, který navazuje na odkaz české hudební scény šedesátých a sedmdesátých let.“ Celý rozhovor s touto výjimečnou pražskou partičkou o změně hudebního výrazu, nahrávání v Německu či společném bydlení můžete číst v aktuálním čísle časopisu Rock & All.

Aleš Lochman

(Navštíveno 120krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články