už 14. června

Rubrika:  Novinky, publikováno: 09.06.2022

Legendární hardrocková kapela Whitesnake, kterou založil zpěvák a bývalý člen Deep Purple David Coverdale, se vydala na rozlučkové turné, aby završila úspěšnou, více než čtyřicetiletou kariéru. David Coverdale se rozloučí s bohatou kariérou na odloženém turné za asistence švédských Europe v pražské hale O2 Universum v úterý 14. června.

Vedle stálých opor, kytaristů Reba Beache a Joela Hoekstry či bubeníka Tommyho Aldridge, přijíždí posílen o mladého chorvatského zpěváka Dina Jelusicka (první vítěz Junior Eurovision Song Contest z roku 2003 a člen amerických Trans-Siberian Orchestra) a na postu baskytaristy došlo po covidových odkladech ke změně a za nástrojem je namísto dlouholetého baskytaristy Michaela Devina poprvé v sestavě Whitesnake k vidění žena, Irka Tanya O’Callaghan.

Kapela, kterou založil David Coverdale v roce 1978, má na kontě multiplatinová alba Slide It In (1984) a Whitesnake (1987), jehož se prodalo jen ve Spojených státech osm miliónů kusů a řadí se k jejich nejúspěšnějším titulům.

V rámci Farewell Tour MMXXII zazní písně z 13 alb kapely, zahrnující i největší hity jako Here I Go Again nebo Is This Love. Toto poslední turné, u kterého budou mít diváci jednu z mála šanci vidět kapelu hrát naživo, navazuje na globálně úspěšnou šňůru k desce Flesh & Blood z roku 2019, během kterého Whitesnake odehráli 65 koncertů v 30 zemích světa, jež dohromady navštívilo více než 750 000 fanoušků.

Vstupenky jsou v obvyklých předprodejích, O2 Universum otevře vchody v 18:30, plánovaný začátek koncertu je ve 20:00.

whitesnake

Michal Straka

(Navštíveno 184krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články