Waters nenechá Trumpa přestavět svou zeď

Rubrika:  Novinky, publikováno: 22.02.2017

Roger Waters nezahálí a zbrojí proti Donaldu Trumpovi ostrými náboji. Tak jako před lety hudebník vystoupil na místě činu po pádu berlínské zdi, se nyní chystá odehrát album The Wall na hranicích USA s Mexikem. To je pravděpodobně po boku připravované desky SISTERS OF MERCY jedním z mála pozitivních přínosů této plánované stavby.

Fakt, že Waters s Trumpem nesympatizuje, je zjevný již delší dobu. V minulosti tento hudební génius přirovnal nového amerického prezidenta k Hitlerovi během svého vzestupu ve 30. letech, či snad dokonce k nacistovi s mikropenisem. Tyto poznámky však vzbudily negativní ohlas u židovské komunity, která je chápe jakožto zlehčování utrpení Židů během druhé světové války.

Paradoxně je sám Waters označován za antisemitu, a to z důvodu izraelsko-palestinského konfliktu, kde se staví na stranu Palestinců. Je členem hnutí BDS, jež bojuje proti Izraeli bojkotem, stažením investic a sankcemi. To hájí vysvětlením, že Izrael Palestinu utlačuje a pohřbívá tím její samostatnost a kulturu.

Ačkoliv by mnoho hudebních ikon mohlo zastávat stejný názor, jako tato legenda z PINK FLOYD, mají strach z identického nařčení z antisemitismu. Na straně Palestiny po boku Waterse stojí například Brian Eno, Elvis Costello nebo MANIC STREET PREACHERS. Nikdo z nich ovšem trvale nežije na území Spojených států, kde je tento názor silně kritizován.

Ema Šimečková

(Navštíveno 276krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články