Vyšlo nové album Vladimíra Mišíka

Rubrika:  Novinky, publikováno: 24.09.2021

Nové studiové album Vladimíra Mišíka nese název Noční obraz, stejně jako jedna z jeho čtrnácti písní. Tak jako na předchozím albu Jednou tě potkám, které Mišíkovi vyneslo od České hudební akademie rekordních šest Andělů, spolupracoval s producentem Petrem Ostrouchovem, který ho na albu doprovází společně se svou kapelou Blue Shadows, posílenou o výtečné české i zahraniční hosty, ať už je to gospelový sbor Blind Boys of Alabama, bluegrassové eso Jerry Douglas, irské hvězdy Davy Spillane a Dónal Lunny, perkusista Jamey Haddad, mandolinista Mike Marshall, varhaník Ondřej Pivec, klavírista Jan Steinsdörfer, saxofonista František Kop nebo hornista Radek Baborák se svým souborem Orquestrina.

Repertoár alba tvoří Mišíkovy vlastní texty a zhudebněné básně Jana Skácela, Václava Hraběte, Jiřího Ortena a Františka Hrubína. Závěrečná píseň Děkuji byla složena na text básně nedávno zesnulého Davida Stypky. Autory hudby jsou Petr Ostrouchov a Vladimír Mišík. V roli hostujících vokalistů s Vladimírem Mišíkem nahrávali Lenka Dusilová, Robert Křesťan a Lenka Nová.

Petr Ostrouchov říká: „Přestože nemoci Vladimíra Mišíka sužují dále a stále vehementněji, v důsledku čehož byl dokonce nucen letos ukončit po více než 50 letech koncertní kariéru, na novém albu se představuje v plné síle svého charismatu a originálního talentu a přináší důvěryhodným a podmanivým způsobem jak své vlastní (sám je nazývá „bluesové“) texty, tak zhudebněné básně. A já budu doufat, že nahrávací aktivity Vládi Mišíka se ani tímto albem neuzavírají…” A jak to cítí Vladimír Mišík? „Člověk je pokaždé nervózní, než deska vyjde, a je zvědav na reakci publika. Natočili jsme toho sice hodně, ale ETC… přece jen byli takoví rockovější, i Jednou tě potkám, první deska s Petrem Ostrouchovem, byla místy taková až instrumentálně nadrzlá, ale tentokrát jsme zapluli do klidnějších vod. Konec konců, točil jsem ji v 73 letech, tak doufám, že to posluchači přijmou. Na předchozí desce jsme měli nějakou zvukovou představu, odvozenou od našich oblíbených producentů. Ale tady jsme si nechali volnost. Prostě jediné, co jsme si řekli, bylo, že budeme točit, až bude síla, chuť a nápady. A trvalo to s přestávkami rok.“

Album vyšlo v pátek 24. září na labelu Animal Music fyzicky na CD, 2LP a dokonce i na magnetofonové kazetě, v digitální podobě lze vybírat ze tří formátů, ať už je to MP3, FLAC nebo bezeztrátový WAV. Prozatím bude chybět na streamovacích platformách, kde se však postupně objeví jednotlivé singly.

vladimir_misik_nocni_obraz_cover_930x827_hires

red, foto Zuzana Bönisch/Animal Music

(Navštíveno 82krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články