Vychází poslední část volné punkové trilogie

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.09.2022

Punkem to začalo a punkem to končí je třetí kniha volné punkové trilogie z pera obou autorů Vítka Formánka a Evy Csölleové (44 známek punku a Malá historie punku aneb zpátky ke kořenům). Jak název napovídá, věnuje se nejen období před a bezprostředně po vzniku punku v Anglii, ale nahlédne i do současnosti, kdy je punk v té či oné formě obsažen v mnoha hudebních směrech.

Kniha důkladněji rozebírá osudy, přístupy a kariéry tří prvních londýnských kapel Sex Pistols, The Damned a The Clash. Přináší krátký přehled tehdejších hlavních punkových klubů a zaměřuje se detailně na nejdůležitější z nich – Roxy. Věnuje pozornost příslušníkům Teddy Boys a Skinheads a snaží se odhalit, proč obě skupiny napadaly a terorizovaly právě vzniklé punks. Nechybí rozhovory s lidmi, kteří byli přímo v centru dění, když hnutí punk čítalo jen pár desítek lidí v centru Londýna v létě 1976, ani zpovědi kapel různých sub-žánrů (psychobilly, rockabilly, anarcho-punk, crust punk, ska punk, disbeat, celticpunk atd), které časem vznikly a propojily punk s jiným hudebním směrem, takže i po 46 letech stále žije. Obsahuje kolem stovky fotografií a čtyři tucty rozhovorů, mnohé v Česku vůbec poprvé uveřejněné.

Vychází 23. září v nakladatelství Petrklíč a stojí 329 Kč. Seženete ji tradičně na internetu nebo u všech dobrých knihkupců.

Punkem to zacalo obalka

red

(Navštíveno 46krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články