Víme, kdo bude na soundtracku k Trainspottingu 2

Rubrika:  Novinky, publikováno: 11.01.2017

V roce 1996 se Danny Boyle pokusil přenést na filmová plátna postavy z románu TRAINSPOTTING spisovatele Irvina Welshe. Pokus to byl po všech stránkách úspěšný. Kromě ostatních složek na tom měl velký podíl i povedený písničkový soundtrack, který vstoupil do dějin jako jeden z nejikoničtějších hudebních doprovodů filmového díla všech dob. Není divu, že se v souvislosti s letošní premiérou snímku T2 Trainspotting často objevovaly úvahy, jak asi bude soundtrack k pokračování příběhu Rentona a spol. vypadat.

Tyto úvahy vzaly za své ve chvíli, kdy server Amazon omylem zveřejnil tracklist zmíněného soundtracku. Následně inkriminovaná stránka zmizela, mezitím si ale podnikaví jedinci stačili udělat její screenshot. Vyplývá z něj, že soundtrack bude obsahovat 15 skladeb. Hned tři z nich má na svědomí kapela YOUNG FATHERS, dvěma kousky jsou pak zastoupeni UNDERWORLD. Právě jejich skladba Born Slippy se stala jedním ze symbolů původního filmu i soundtracku a na dvojce se nejspíš dočkáme jejího pokračování. Vyplývá to alespoň z názvu jednoho ze dvou příspěvků Underworld na soundtracku k T2 Trainspotting: Slow Slippy.

Z „jedničky‟ se vrátí i IGGY POP, o jehož skladbě Lust For Life platí v bledě modrém totéž, co pro Born Slippy. Na novém soundtracku bude tatáž skladba v remixu z dílny THE PRODIGY. Zbylých devět skladeb představuje směs rocku, popu, elektroniky a hip-hopu. Zazní tu např. Relax od FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD, Radio Ga Ga od QUEEN či It’s Like That od RUN DMC a JASONA NEVINSE. Kytarovou hudbu zastoupí Silk od WOLF ALICE nebo Whitest Boy On The Beach od FAT WHITE FAMILY, elektronickým solitérem tu bude HIGH CONTRAST se skladbou Shotgun Mouthwash.

Autenticitu předčasně zveřejněného tracklistu soundtracku ke druhému Trainspottingu potvrdil na Twitteru sám Irvine Welsh. V reakci na tweet jistého Maxe Seftona, který chválil zařazení skladeb od Young Fathers, Welsh uvedl, že mají tvůrci filmu ze spolupráce s kapelou radost. Druhý díl filmového Trainspottingu bude mít premiéru 27. ledna. Podle dostupných informací by se měl soundtrack dostat do prodeje ve stejný den.

t2tracklist1-500x413

Martin Zoul

(Navštíveno 294krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články