Velká punková soutěž se Staropramenem

Rubrika:  Novinky, publikováno: 23.09.2015

Prokaž znalost domácího a zahraničního punku a vyhraj 100 piv!

Ten, kdo správně odpoví na největší počet vůbec ne lehkých otázek, které pro vás připravili Petr Korál a Petr Adamík, si bude moci vyzvednout výhru v naší redakci.
Jeho fotka se zaslou
ženou výhrou se objeví v listopadovém čísle Rock & All.
Odpov
ědi posílejte s označením Punková soutěž na e-mail ivanovi@rockandall.cz, a to do 30. září.
Dr
žíme palce!

 1. Kterému punkovému manažerovi se přezdívá „český Malcolm McLaren“?
 2. Zpěvák jaké české kapely nosil přezdívku po frontmanovi Dead Kennedys Jellu Biafrovi?
 3. Která česká herečka vystoupila jako host na legendárním koncertě skupiny Plexis na pražském parníku v roce 1985?
 4. Jak se jmenuje současný největší punkový festival v České republice?
 5. Ve kterém městě odehráli své poslední vystoupení Hrdinové nové fronty?
 6. Která česká skupina má na obalu jedné ze svých desek fotografii záchodové mísy s nevábným obsahem a jak se toto album jmenuje?
 7. Jeden známý český punkový zpěvák studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Kdo to byl?
 8. Který americký punkový baskytarista byl ženatý se ženou slovenského původu?
 9. Která kapela nařkla Sex Pistols za to, že jim ukradli kytarový riff, který následně použili v písni Holidays In The Sun?
 10. Bubeník které britské punkové kapely opustil v roce 1988 hudební scénu, aby se následně stal uznávaným chiropraktikem?
 11. Bratr které známé zpěvačky byl v prosinci roku 1978 napaden Sidem Viciousem v jednom z newyorských klubů?
 12. O které skupině se traduje, že s oblibou přidávala moč do piva svým hostům v šatně?
 13. Který kontroverzní zpěvák byl proslulý svými vystoupeními plnými násilí, kálením a močením na pódiu?
 14. Zpěvák které britské kapely byl původně zaměstnán jako hrobník?
 15. Která zpěvačka byla nazývána punkovou Marilyn Monroe?
 16. Která německá punkrocková skupina zahrála v Čechách ještě za minulého režimu a kdy a kde to bylo?
 17. Na stejné akci paradoxně vystoupila i jedna hvězda zdejšího normalizačního popu a početné punkové publikum ji dočasně vyhnalo z pódia sprškou štěrku a pivních kelímků. O kom je řeč?
 18. Již zmiňovaný Jello Biafra vydal na své značce Alternative Tentacles i album americké formace, v níž působili dva Češi. Znáte její název?
 19. Která skupina má ve svém čele frontmana, který používá jako umělecký pseudonym ženské jméno? Jednu její píseň měli ve svém repertoáru i pražští Plexis…
 20. Jak se jmenovala jedna z prvních pražských punkových skupin, v níž hráli i synové slavného režiséra Miloše Formana, dnes uznávaní divadelníci Matěj a Petr Formanovi?
 21. V roce 1984 vyšla v Itálii kompilační LP deska nazvaná Czech! Till Now You Were Alone, která obsahovala nahrávky nezávislých a komunistickému režimu nepohodlných českých skupin. Byly mezi nimi i kapely punkové – vzpomenete si aspoň na jednu?
 22. Který český punkový soubor v 80. letech běžně vystupoval na tanečních zábavách, byť ho režim kvůli obrovské popularitě zakazoval a donutil dokonce dvakrát ke změně názvu?
 23. Jak se jmenoval dokument o zdejším pankáčích, který se ještě před revolucí dostal dokonce do oficiální distribuce kin coby „předfilm“ a zaznělo vněm několik skladeb tehdy jednoznačně punkově znějící skupiny Wanastowi vjecy?
 24. Slavná Metallica se nikdy netajila svojí láskou k ranému punku a několika formacím složila poklonu i natočením coververzí jejich skladeb. Uveďte aspoň dvě skupiny, jichž se to týká.
 25. Námořnickou lidovku Friggin In The Riggin asi nejvíce proslavili Sex Pistols. Právě jejich verze byla vodítkem k tomu, jak tuto píseň v roce 1988 natočila jedna známá americká thrashmetalová skupina – která?
 26. I když na bilančním 2CD skupiny Jasná páka Od začátku do konce je píseň Kousej uvedena jako tradicionál, ve skutečnosti pochází z repertoáru jedné britské punkové skupiny. Znáte její jméno, případně i název skladby v originále?
 27. Která česko-americká skupina doprovázela Joea Strummera z The Clash na jeho původně nejspíš ani neplánovaném vystoupení, když v90. letech na skok dorazil do Prahy?
 28. Jaká zdejší kapela předskakovala na jediném tuzemském vystoupení Ramones vpražské Lucerně?
 29. Visací zámek kdysi hrával píseň, která byla tak silně inspirována jednou věcí Sex Pistols, že to přiznával i v jejím názvu. Vybavíte si, o kterou píseň jde?
 30. Jedna z absolutně nejúspěšnějších českých mainstreamových kapel kdysi začínala ještě pod jiným názvem jako víceméně punkové uskupení. Víte která a jak znělo její původní jméno?

Odpovědi posílejte buď mailem na ivanovi@rockandall.cz
nebo
dopisem na adresu: ROCK & ALL, U Pekařky 740/5, 180 00 Praha 8

Soutěž je určena lidem starších 18 let.

(Navštíveno 1 701krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články