Ve Finsku vzniká dokument o eurodance

Rubrika:  Novinky, publikováno: 24.02.2016

Pokleslá taneční hudba 90. let, pro kterou se vžil název eurodance, patří k těm oblastem kolektivní paměti, kterou by řada z nás raději vytěsnila. Ne tak ale finský režisér Petri Luukkainen, který se rozhodl vzdát hudebním hrdinům svého dospívání hold v podobě dokumentárního filmu.

Ve snímku s názvem Never-ending Dream vystoupí řada hvězd eurodance, v čele s trinidadsko-německým zpěvákem Haddawayem, nigerijsko-švédským hudebníkem Dr. Albanem či německou dvojicí Captain Jack. Dokument se zabývá comebackem, který eurodance a jeho hvězdy v současné době zažívají. „Je to film o jednotící síle hudby tak, jak ji vnímáme my, kteří jsme v devadesátých letech vyrůstali na eurodance,“ říká o svém filmu Luukkainen.

Část nákladů na vznik filmu se režisér snaží pokrýt prostřednictvím kampaně na portálu Indiegogo. Lidem, kteří přispějí částkou od pěti do dvanácti tisíc eur nabízí Luukkainen na výběr velké množství odměn. Kromě obvyklých věcí, jako jsou kopie hotového snímku na DVD či trička s filmovými motivy je možné například získat pódiový kostým Dr. Albarna či zažít soukromý koncert kapely Rednex.

Kampaň je momentálně zhruba v polovině. Z cílové částky 100 000 eur se ale povedlo vybrat sotva dvě procenta. Zdá se, že potenciální dárce nepřesvědčil ani trailer, který ke kampani vznikl a ve kterém vystupuje sám Haddaway. Jeho tuzemští fanoušci ale nemusí případného krachu projektu litovat  – svého idola můžou zakrátko vidět a slyšet naživo. 6. května totiž zpěvák vystoupí společně s kapelou East 17 na akci We Love 90’s v pardubickém výstavním a společenském centru Ideon.

Trailer ke crowfundingové kampani:

Martin Zoul

 

(Navštíveno 187krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články