Vánoční koncert Michala Prokopa se blíží

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 10.12.2015

Tradiční vánoční koncert Michala Prokopa 22. prosince slibuje letos opět nezapomenutelný hudební zážitek. Forum Karlín rozezní vokální sextet SKETY, klávesy Romana Dragouna, nebo hlas Vladimíra Merty. S FRAMUS FIVE chystá Michal Prokop průřez tvorby, rádi se vrátí do historie, ale také zahrají skladby z posledního alba Sto roků na cestě.

„Již tradičně mě na Vánočním koncertě budou doprovázet hosté a velmi se na to těším. S každým z nich bych si rád něco střihnul, co konkrétně však nebudu prozrazovat“ přibližuje Michal Prokop, který si místo konání pro svůj Vánoční koncert nevybral jen tak náhodou. Forum Karlín se totiž umístilo mezi 11. nejlepších akustických sálů na světě a může tedy divákům nabídnout jedinečný hudební zážitek.

Výběr hostů nabízí jména předních českých hudebníků. Roman Dragoun je zpěvák a klávesista, který stále vystupuje s rockovými skupinami PROGRES 2, FUTURUM, STROMBOLI a T4 a velká část jeho kariéry je spjata s Brnem. Dalším hostem, který bude součástí Vánočního koncertu Michala Prokopa, je vokální sextet SKETY, kteří koncertují nejen po Evropě, ale jsou zváni také do Austrálie či na Tchaj-Wan. Za zmínku určitě stojí, že loni vyhráli renomované ocenění The Ward Swingle Award v kategorii jazz. V neposlední řadě jako host na této vánoční události vystoupí český písničkář, spisovatel, fotograf, architekt a filmový režisér v jedné osobě Vladimír Merta. S Michalem Prokopem spolupracoval již dříve na albu Snad nám naše děti.

„Je to pro mne veliká čest, neboť si Michala vážím už od mého mládí a vždy měl nádherné a smysluplné texty a hlavně je to jeden z našich nejlepších zpěváků za posledních padesát let.“ Říká jeden z hostů, Roman Dragoun, a dodává: „Přeji mu pevné zdraví a spoustu nádherných koncertů a nadšených posluchačů do dalších let!“

O Vánočním koncertě a prvním setkání s Michalem Prokopem mluví také SKETY: “S Michalem Prokopem jsme se poprvé na jednom podiu sešli v červnu, při předávání Výročních cen OSA. Pozvání na jeho Vánoční koncert nám udělalo velkou radost. Těšíme se, že si opět společně zazpíváme a více posluchačům tak představíme naši tvorbu a žánr a cappella.”

Vstupenky na Vánoční koncert Michala Prokopa v prodeji na goout.cz/cs/listky/michal-prokop-framus-five, na Ticketpro a v kamenných prodejnách Ticketpro.

(Navštíveno 169krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články