V říjnu vyjdou remasterované desky Lou Reeda

Rubrika:  Novinky, publikováno: 19.05.2016

Když v říjnu 2013 nečekaně zemřel Lou Reed, zanechal po sobě bohaté hudební dědictví, sestávající mj. z desítek alb. Šestnáct z nich letos vyjde v remasterované podobě coby součást boxsetu Lou Reed – The RCA & Arista Album Collection. Jak název kolekce napovídá, půjde o desky, které Reed vydal na značkách RCA a Arista v letech 1972 až 1986. Kromě řadových alb, mezi nimiž je i slavná dvojice Transformer a Berlin či kontroverzní Metal Machine Music, bude boxset obsahovat i koncertní nahrávky Rock N Roll Animal a Lou Reed Live – Take No Prisoners.

Reedova manželka Laurie Anderson v tiskové zprávě k vydání boxsetu uvedla, že sám Lou na proces remasteringu ještě před svou smrtí dohlížel. Údajně mu nešlo o to zvuk nahrávek jakkoli uhlazovat, nýbrž chtěl naopak jejich syrovost a energii. Součástí kolekce bude i bohatý fotografický doprovod a esej Reedova dlouholetého spolupracovníka, producenta Hala Willnera.

Lou Reed zemřel před třemi lety ve věku 71 let. Příčinou jeho smrti byla blíže nespecifikovaná jaterní choroba. V květnu 2013 podstoupil americký hudebník transplantaci jater, ze které se úspěšně zotavil, o několik měsíců později se mu ale opět přitížilo. Lékaři ho tehdy kvůli závažnosti choroby propustili do domácí péče, kde 27. října 2013 vydechl naposledy.

Martin Zoul

(Navštíveno 181krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články