V pokračování Twin Peaks si zahrají i hudebníci

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.04.2016

Nová řada seriálu Twin Peaks je bezesporu jedním z nejočekávanějších televizních projektů. Tento týden štáb v čele s režisérem Davidem Lynchem odhalil, kteří herci se v seriálu objeví. Dlouhému seznamu vévodí stará známá jména jako Kyle MacLachlan (agent Cooper) či Sheryl Lee (Laura Palmer), mezi nováčky zaujme například obsazení Moniky Belluci nebo Michaela Cery. Poněkud překvapivě na seznamu figurují rovněž jména několika známých hudebníků.

Mezi těmi, kdo mají mít v nové sérii Twin Peaks roli, jsou mj. Eddie Vedder z kapely Pearl Jam, Trent Reznor z Nine Inch Nails, Ruth Radelet z Chromatics, Sky Ferreira či Sharon Van Etten. Na seznamu je i jméno Julee Cruise, která hrála už v původních řadách seriálu a proslavila se zejména jako zpěvačka písní, jež v seriálu a následném filmu Twin Peaks: Fire Walk With Me zní. Je mezi nimi i píseň Falling, kterou napsal Angelo Badalamenti a jejíž instrumentální verze získala v roce 1991 cenu Grammy.

Lynchův vztah ke světu hudby není žádnou novinkou. Kromě skládání hudby pro své vlastní filmy má režisér vlastní label a věnuje se i hudební produkci. Koncem 80. let se například zasloužil o restart kariéry Roye Orbisona, pomáhal na svět prvním albům Julee Cruise a spolupracoval s řadou dalších hudebníků včetně Angela Badalamentiho či zpěvačky Chysta Bell. Na kontě má rovněž několik žánrově značně rozdílných alb, tím posledním byla v roce 2013 bluesrocková nahrávka The Big Dream.

Nové díly seriálu Twin Peaks budou mít premiéru příští rok na televizní stanici Showtime.

Martin Zoul

 

(Navštíveno 233krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články