Už jsme doma zahrají v sérii Nechoď ven

Rubrika:  Novinky, publikováno: 28.03.2020

Sdružení Nechoď ven, které produkuje online koncerty z pražského jazzového klubu U Staré paní, přichází od příštího týdne s novinkou: část výtěžku z následujících koncertů podpoří projekt ŽIVOT 90, který pečuje o seniory. „Moc si vážíme všech muzikantů, jež se i v této pro ně nelehké době, rozhodli podpořit svými schopnostmi a svým časem ty, kteří jsou teď nejvíce ohroženi,“ říká za pořadatele koncertů Lukáš Prchal. Diváci koncertů mohou přispívat v průběhu online přenosu i následně při sledování záznamu do virtuálního klobouku libovolnou částkou.

Line-up příštího týdne láká na svém webu pestrým žánrovým záběrem. V úterý 31. března se diváci mohou těšit na legendární alternativní Už jsme doma. O den později na Apríla si diváci užijí hlavně humor, protože pódium bude patřit autorské dvojici Dubnička a Lahoda a jejich aprílovému speciálu Revival kabaretu neboli oslavné tryzně za neznámé hity. Ve čtvrtek 2. dubna svou “poezii v hudbě” představí Bára Zmeková, nominovaná na letošní ceny Anděl v kategoriích Objev roku a Sólová interpretka. Pátek přinese vystoupení šesti hudebníků Melody Boys z orchestru Ondřeje Havelky, které nás během chvilky přesune do let minulých, kdy automobily jezdily ještě pomalu a vlevo. Koncertní linku zakončí v sobotu Jazz Quintet amerického hudebníka Chucka Wansleyho.

V rámci Nechoď ven odehrála koncerty již řada muzikantů v čele například s Lenkou Dusilovou či Liborem Šmoldasem Organ trio. On-line přenosy připravuje dočasné neformální sdružení s příznačným názvem Nechoď ven, za kterým jsou specialisté na streaming ze společnosti Pozitiv, jazz club U Staré paní a Bathroom Production Lukáše Prchala a Davida Hyska.

red

(Navštíveno 30krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články