Tři sestry 34 let Open air v pražském Braníku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 04.06.2019

V pražském areálu A-park Ledárny Braník se od 23. do 25. května 2019 uskutečnil další z dlouhé řady každoročně pořádaných narozeninových večírků skupiny Tři sestry. Tentokrát oslava začala o den dříve, než je obvyklé, a tak už během čtvrtka do areálu zavítali první návštěvníci na „zahřívací večírek“ mj. se stále fungujícími Syny výčepu, kteří kdysi doprovázeli nebožtíka Františka Sahulu, ale dnes hrají i vlastní nové věci. Hlavní program ovšem odstartoval v pátek. Apple Juice a Pirates of the Pubs měli nevděčnou roli rozehřátí publika, přesto se publikum hned od začátku dobře bavilo. Muerti přilákali k pódiu první skinheady a důkaz o tom, že i pankáči mají romantickou a jemnou duši, podala severomoravská skupina Staré pušky, která hraje typ hudby, kterou by možná dost lidí na podobné akci nečekalo, ale v případě Pušek všechno funguje na výbornou. První přídavek měli právo zahrát Plexis a na SPS po nich už zavládlo opravdu mohutné pogo a sborové chorály. Pipes and Pints punkovou scénu dělí, zde byli přijati převážně pozitivně, leč z nějakého důvodu měli nejhorší zvuk celého dne, a to dojem z jejich koncertu dost pokazilo. Škoda.

Na závěr prvního dne přišla pomyslná třešnička v podobě zahraniční hvězdy. Letos padla volba na jednu z největších legend žánru zvaného oi!, totiž na Cock Sparrer. Ti k nám na rozdíl od některých jiných punkových klasiků téměř nejezdí, pročež přilákali velké množství skinheadů, ale zdaleka nejen jich. A musím upřímně přiznat, že tak výborné vystoupení jsem od nich naprosto nečekal. Od úvodního riffu první skladby Riot Squad se pod pódiem strhla vřava, která ani na chvíli neustala, a z pódia se valila nevídaná vlna energie. Těm plus minus šedesátníkům na pódiu bylo lze věřit, že opravdu žijí tím, co hrají a o čem zpívají – a že pořád hrají zatraceně dobře! Šlo jeden z nejlepších koncertů za poslední dobu a důkaz, že i po čtyřiceti letech existence lze na scéně vypadat autenticky a nestat se pouhou karikaturou sama sebe.

Sobota uz probíhá tradičně v téměř stejném složení účinkujících a jde takříkajíc o sázku na jistotu. Hudební všehochuť jako vždy proměnila osazení areálu z předchozího dne a ten se samozřejmě ještě mnohem víc zaplnil. Ešus, MZH a Lety mimo sice ještě dopláceli na to, že většina návštěvníků dávala přednost posezení v pivních stanech, aby se schovali před palčivým sluncem, ale na vtipné severočeské rockery De Bill Heads už bylo pod pódiem živo. Tahle parta zkrátka umí pobavit, což platí i pro Doctora P.P. a jeho v legračních kostýmech prezentovaný „zombie rocknroll“. Letitý stroj na punkrockovou zábavu z Příbrami nese název E!E a tito tradiční předskokané hlavních hvězd také snad ani nemohou šlápnout vedle.

Samotní oslavenci pak během dvouhodinového bloku představili jak staré osvědčené hity, tak několik novinek z posledního alba Svobodu ředkvičkám! Fanánkovi rozhodně sluší pohyb po pódiu – léta statického frontmana jsou pryč. Každopádně Tři sestry si právem vybudovaly pozici skutečně kultovní kapely. Znovu a znovu ukazují, že jejich hudba a textařský nadhled už zřejmě nikdy nepřestanou fungovat.

Michal Ton, foto Kejta Foto

(Navštíveno 69krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články