Trent Reznor se pustil do YouTube

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.06.2016

V nedávném rozhovoru pro web Billboard se pohlaváři hudební sekce Applu, mezi kterými jsou Eddy Cue, Robert Kondrk, Jimmy Iovine a v neposlední řadě právě Trent Reznor, rozpovídali o svém názoru na YouTube.

Jejich vnímání částečné konkurence náležící Googlu rozhodně není nikterak pozitivní. Osočili tuto obří sociální síť zaměřenou na videa z cizopasení na kradeném obsahu, který je zdarma a už tento fakt podle názoru zmíněných chlapíků nemůže být fér.

Pravdou však je, že ochrana licencí na YouTube dnes funguje lépe než dřív a použít skrytě licencovanou hudbu do vlastního videa už taky není taková legrace. Hlasy z YouTube samozřejmě tahle obvinění odmítají a poukazují na fakt, že většina vydavatelů s nimi má licenční smlouvy a na zveřejňování obsahu vydělávají. V tuhle chvíli prý už odešlo z účtu YT hudebnímu průmyslu kolem tří miliard dolarů a tohle číslo samozřejmě každým dnem roste.

Reznorova slova tak trochu kontrastují s jeho někdejším prohlášením, že mu iTunes store nepřipadá příliš fajn. V roce 2007 byl sám Trent podle vlastních slov častým uživatelem webových stránek OiNK, na kterých využíval možnost sdílení souborů. Časy se však evidentně mění.

GetThumbNail

(Navštíveno 257krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články