Totáči s vinylovou reedicí dvacetiletého alba i oprášenou sestavou

Rubrika:  Novinky, publikováno: 11.03.2021

Nejen velký říjnový koncert v pražské Lucerně k výročí třiceti let vzniku a celé navazující podzimní turné, ale již podruhé musela slánská punkrocková skupina Totální nasazení přeložit i repete víc než vydařeného “kulturákového“ turné z roku 2019 s The Fialky a dalšími hosty, které mělo po přesunu z loňského jara původně proběhnout letos během března a dubna. Kvůli současné situaci se tak Punk rock rádio tour opět přesouvá na další rok, kdy to snad už do třetice vyjde.

Kapela však nezahálí a nachystala pro své příznivce spoustu novinek. Tou hlavní je určitě reedice alba Spreyopithecus chaluhensis z roku 2000, které se po dvaceti letech dočkalo premiéry na vinylu. Remasterované album kapela označuje jako zlomové v jejich historii a patří také mezi ty vůbec nejúspěšnější. LP vyšlo opět u vydavatelství Prof Sny Vinyl, s nímž kapela již několik let spolupracuje. „Album Spreyopithecus chaluhensis je pro celou kapelu taková srdeční záležitost. Bylo natočeno rekordně rychle, vše se nám tehdy ve studiu dařilo a vlastně nejen tam, protože se nám prostě v tu dobu dařilo celkově. Chodilo na nás čím dál tím víc lidí, měli jsme za sebou nového vydavatele, nový management, přibývalo koncertů a hrozně nás to všechno bavilo, což je znát i na celém albu, kde jsme definitivně opustili koketování s alternativou a chtěli, aby to bylo melodický, rychlý a pozitivní, prostě to odráželo celý to úžasný období,“ říká zpěvák a baskytarista Sváťa Šváb.

V podobném duchu vzpomínání na uplynulých 30 let, které Totální nasazení avizovalo už loni a své sociální sítě plnilo nejrůznějšími fotografiemi či videi z blízké či dávné minulosti, se pak nesou i další novinky. Ze skvělých koncertních záběrů z festivalu Mighty Sounds 2017 vzniknul klip na píseň Když to není z alba Zbytečná kapela.cz, čímž se kapela opět přiblížila slibu, že na všechny písně z této desky natočí klipy, a nutno podotknout, že už jich mnoho nezbývá. Nedávno pak zveřejnila raritní videozáznam celého koncertu z dubna roku 1996 z pražského KD Mlejn. Naprosto speciálním počinem pak bude plánovaný live stream ve staré sestavě, která spolu hrála naposledy před 12 lety.  „Když nám kvůli covidu nevyšel plánovaný a slibovaný lednový live stream současného složení, napadlo nás, udělat ho ve staré sestavě, která spolu hrála naposledy v roce 2008. Všichni s nápadem souhlasili, takže jsme dali první zkoušku, kde jsme zjistili, že to mezi námi pořád funguje a že to prostě půjde, čili nic nebránilo tomu, vybrat pětadvacítku písní a začít je pilovat,“ dodává Sváta, jinak zakládající člen Totáčů.

Ve složení Sváťa (baskytara, zpěv), P.P.Cvok (kytara, zpěv), Šukec (kytara, zpěv) a Ing. Pípa (bicí) tak proběhne 10. dubna on-line koncert ze studia 16 Live Records, odkud už kapela několik live streamů odehrála. Stará garda Totálního nasazení slibuje songy z let 1990–2008, které prý fanoušci neslyšeli mnoho let či ještě vůbec. Speciální sestavu pak bude možno vidět naživo na odložené oslavě třicátin, která se uskuteční ve Velkém sále pražské Lucerny v sobotu 9. října.

Od května má Totální nasazení naplánované první koncerty a festivaly, nicméně vše samozřejmě záleží na vývoji situace. Tak jako tak však na jaro kapela plánuje zveřejnění klipu k poslednímu řadovému albu Kazoo or die a dalších překvapení. O tom ale zase až příště.

https://www.youtube.com/watch?v=B9wTc8IoHdsLP_Spreyopithecus Chaluhensis-web

 

Stará-garda_insta

(red), foto archiv kapely

(Navštíveno 140krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články