Tichá dohoda: nové původní věci nejdříve na EP

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 27.01.2016

Hned zkraje letošního roku skupina Tichá dohoda splnila svůj slib a konečně natočila první autorský materiál po dlouhých 18 letech. Prozatím poslední řadové album Válcovna vkusu s.r.o., jež obsahovalo mj. i jeden z vůbec největších hitů Dohody Večírek osamělých srdcí, totiž vyšlo, ač je to téměř k nevíře, už v roce 1998.

Výsledkem pobytu ve studiu je CD–EP nazvané Achtung 30!, které vychází začátkem února. Přináší tři nové skladby a jako bonus čtyři klasické „dohodovky“, natočené naživo během vystoupení souboru 11. listopadu 2015 v pražské Malostranské Besedě, kde křtil LP desku coververzí Kladno Manchester.

V letošním roce Tichá dohoda slaví 30 let od svého založení a titulní skladba EP Achtung 30! je tomuto jubileu věnována. K jejímu napsání Dana Šustra, kytaristu, zpěváka a kapelníka TD, inspirovalo nedávné úmrtí Scotta Weilanda ze Stone Temple Pilots a v jejím textu zmiňuje i tzv. Klub 27.

Ještě v tomto roce plánuje Tichá dohoda vydat celé nové album a pokračovat v regulérní koncertní činnosti. Nejbližší koncerty proběhnou 10. března v Brně, 11. března v Ostravě a 19. března v Českých Budějovicích.

Skladba Achtung 30! v podobě tzv. lyric videa k poslechu zde (doporučujeme sledovat v úplné tmě):

Petr Korál

Foto Vendula Fantová

 

 

 

(Navštíveno 316krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články