Thriller od Michaela Jacksona už není nejprodávanějším albem v USA

Rubrika:  Novinky, publikováno: 21.08.2018

Rockeří The Eagles porazili Michaela Jacksona. Tedy alespoń co se týče prodejů desek v USA. Doposud bylo nejprodávanějším albem kultovní Thriller od krále popu, nyní ho ale porazila výběrovka Their Greatest Hits (1971-1975) od The Eagles. Asociace RIIA nyní potvrdila, že se doposud prodalo 38 milionů kopií, zatímco Thriller má “pouze” 33 milionů prodaných kusů. Prvenství si popová deska drží v celosvětovém měřítku, jelikož se jí prodalo celkem 47 milionů kopií.

Do statistik se nově započítávají také digitální streamy desek a legálně stažené kopie – 1500 streamů jednoho alba nebo 10 stažených kopií se podle nových pravidel rovná jednomu prodanému kusu.

“Jsme vděčni rodinám, managementu, celému teamu, lidem v rádiích a především naším věrným fanouškům, kteří s námi během 46 let prožili všechno to dobré a zlé. Byla to jízda,” okomentoval novinku zpěvák The Eagles Don Henley.

Zesnulý král popu nedávno přišel o další dlouhodobé prvenství. Může za to teprve třiadvacetiletý rapper a globální star Post Malone, jehož album Stoney z roku 2016 strávilo 77 týdnů v TOP 10 prodejní hitparády Billboard Top R&B and Hip-Hop Albums chart. Doposud zde vládlo právě album Thriller, které v žebříčku vydrželo nepřetržitě 76 týdnů. A je velmi pravděpodobné, že Post Malone se svou letošní nahrávkou Beerbongs & Bentleys bude také lámat prodejní rekordy.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 189krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články