Thom Yorke přirovnal YouTube k nacistickému Německu

Rubrika:  Novinky, publikováno: 01.12.2015

Britský zpěvák není fandou současného trendu hudebního průmyslu, kdy je většina muziky k dostání zdarma. Vyjádřil se tak v nedávném rozhovoru pro italský deník La Repubblica. Sám Yorke YouTube nepoužívá, místo toho našel zalíbení v placené aplikaci Boomkat.

„Lidi neustále říkají, že jsme v době, kdy hudba a filmy jsou zadarmo. To není pravda. Lidé, kteří firmy jako Google a YouTube řídí, pobírají obrovské množství peněz. Jsou jako sítě rybářů v moři, vezmou všechno, co je k mání. A už nad tím mají kontrolu, jako měli náckové v Německu během 2. světové války. Vlastně se děje to samé, co všichni, včetně Angličanů, dělali ve válce – krádež umění cizích zemí. Je v tom nějaký rozdíl?“ myslí si o YouTube Yorke.

To ale není jediné, co hudebníka očividně štve. Kromě toho se frontman RADIOHEAD, který loni vydal sólovku Tomorrows Modern Boxes, nevybíravě vyjádřil i na adresu streamovacích služeb. Podle Yorka je to problém, který nemá řešení. „Jediné, co vím, je to, že vydělávají spoustu peněz na úkor umělců, kteří z toho nemají žádné výhody,“ přemítá. Podle něj jsou špatné také reklamy u internetových videí, na nichž se opět jen sprostě vydělává.

Není to poprvé, kdy se Thom Yorke takto negativně vyjádřil k současným trendům v hudbě – stačí vzpomenout na rok 2013, kdy se velmi ostře pustil do kritiky streamovací služby Spotify. Tu v té době označil jako „poslední zoufalý prd umírajícího člověka“.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 508krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články