The Smiths deskou Meat Is Murder inspirovali počítačovou hru

Rubrika:  Novinky, publikováno: 12.08.2016

Loni uplynulo třicet let od vydání druhého alba kapely THE SMITHS, které svým názvem křičelo do světa heslo všech vegetariánů: Meat Is Murder (Maso je vražda). Stejnojmenná skladba inspirovala počítačovou hru, kterou pro britskou organizaci PETA vyvinulo newyorské studio This Is Pop. Cílem jednoduché hry, kterou si můžete zahrát přímo v prohlížeči, je zabránit smrti zvířat na jatkách.

http://features.peta.org/meat-is-murder-game 

Zvířata zachraňujete tak, že na ně klikáte myší. Vyhnout se naopak musíte bombám, i když jejich exploze by možná pro cíl hry udělala taky své. Když na bombu omylem kliknete nebo dopustíte, aby některé ze zvířat skončilo pod zuby kotoučů pil, objeví se obrazovka s nápisem „death for no reason‟ (bezúčelná smrt). Jde o citát ze zmíněné skladby Meat Is Murder, stejně jako samotný název hry: This Beautiful Creature Must Die (Tohle krásné stvoření musí zemřít).

Někdejší zpěvák The Smiths a zapřísáhlý vegetarán Morrissey se nechal slyšet, že hra je „největší sociální křížovou výpravou, při které chráníte slabé a bezmocné před lidskou agresí‟. Vzhledem k tomu, jak jednoduchý princip hry je, jde o trochu přepjaté vyjádření. Když už nic jiného, alespoň se hráč může jedním kliknutím na „game over‟ obrazovce dostat k videu, které je koláží záběrů ze skutečných jatek, případně se může na stránkách PETA rovnou zavázat k tomu, že se stane veganem.

Martin Zoul

(Navštíveno 81krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články