The Residents slibují v Olomouci nevšední zážitek

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.10.2015

Undergroundová stálice, která stírá rozdíly mezi hudbou a výtvarným uměním. I tak by se dali popsat  THE RESIDENTS, kapela, která působí na scéně již od roku 1972 a jež je v posledních letech velmi činná. 6. února v olomouckém S-klubu představí poslední část svojí trilogie, jež ponese název Shadowland.

Trilogie započala v roce 2010 představením The Talking Light, pokračovala v roce 2013 na turné Wonder of Weird a nyní je završena zmiňovaným představením Shadowland, ve kterém The Residents zkoumají život v opačném směru a zaměřují se na začátek života – zrození. Stejně jako první dvě části trilogie, Shadowland zahrnuje hudbu The Residents prokládanou krátkými videi o zrození, znovuzrození, reinkarnaci a o zážitcích z klinické smrti.


Trio na svém nadcházejícím turné slibuje své klasické hity, které zazní v nových verzích (Blue Rosebuds, Harry The Head, Weight Lifting Lulu, Constantinople nebo Easter Woman). Nadšené recenze z amerického tisku dávají tušit, že v Olomouci se bude opravdu jednat o nezapomenutelný zážitek. Ten bude navíc okořeněný retrospektivním filmem Theory of Obscurity, který mapuje celou dosavadní kariéru téhle originální formace.

Informace o předprodeji vstupenek naleznete ZDE.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 460krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články