The Jesus And Mary Chain přijedou na Pohodu i do Prahy

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.04.2017

Když jsme před nedávnem informovali, že během slovenského festivalu Pohoda vystoupí pilíře žánru shoegaze, britští SLOWDIVE, kteří brzy vydají své první album po 22 letech (více ZDE), nemohli jsme ani tušit, že se během stejného festivalu budou dávat lekce tohoto znovuobjeveného žánru dvojnásobně. Kromě těch nejznámějších zástupců se totiž na Slovensko přijedou podívat i skotští THE JESUS AND MARY CHAIN, kteří platí za předchůdce a „praotce“ shoegaze.

A co víc, i oni se letos vrátili s deskou (nutno podotknout, že výbornou!), kterou vydali po dlouhých osmnácti letech půstu. Novinky z alba Damage And Joy představí bratrské duo Jim a William Reidovi na největším slovenském festivalu v termínu 6. až 8. července. Kromě nových skladeb ale slibují i velkou porci klasických hitů, protože to jsou dle frontmana „očekávané kousky, na které se fanoušci těší a znají je.“

THE JESUS AND MARY CHAIN patří mezi největší legendy britské nezávislé scény, na které se pohybují už od roku 1983. Vždy byli známi převážně kvůli svému velmi specifickému a značně nekompromisnímu zvuku plnému hlučných kytarových stěn či zpětných vazeb. Nejvíce na sebe upoutali pozornost v roce 1985, kdy vydali své debutové album Psychocandy. Na Pohodě se objeví po boku již zmíněných Slowdive, Solange, alt-J, Ylvis, M.I.A. nebo Birdy.

Pražské publikum se může těšit na koncert v Lucerna Music Baru 13. října.

Aleš Lochman

(Navštíveno 48krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články