The Horrors na klubovou premiéru euforicky přivážejí novinku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.11.2017

Dlouho se koncertní plány Angličanů The Horrors s Českou republikou míjely. Ano, v roce 2011 zahráli na festivalu Colours Of Ostrava, ale na plnohodnotné klubové vystoupení jsme si museli počkat až do letošního roku. Faris Badwan & spol. k nám přijíždějí propagovat pátou řadovou desku, která sklízí nadšené reakce ze všech stran. A to přesto, že i tentokrát se kvinteto nerozpakovalo ve studiu zkoušet nové věci. „Přestože jsme kdysi začínali s punkově garážovým zvukem, vždycky jsme toužili experimentovat a zkoumat hudební možnosti,” přiznává basák Rhys Webb a předák Badwan dodává: „Je to risk, ale život bez riskování je nuda. Je to antiteze tvořivosti, pokud tušíte, co budete pokaždé dělat.”

Album V vzniklo v Londýně s producentem Paulem Epworthem, který spolupracoval mj. s umělci jako FKA Twigs, Rihanna, Adele, Florence And The Machine, Coldplay, U2 nebo Paul McCartney. Obal alba i klip s prvnímu singlu Machine vytvořil talentovaný VFX umělec a režisér Erik Ferguson, známý svou abstraktní tvořivou vizí. Na koncert se vyplatí přijít brzy, protože Angličanům budu zahřívat pódium neméně interesantní Argentinci Mueran Humanos. Ti fungují v Evropě deset let a jejich význam každým rokem roste. Z undergroundové “coldwave” senzace se vypracovali do pozice respektované formace s elektronickými a punkovými spády. Druhou desku Miseress jim vydal prestižní label ATP Recordings.

The Horrors se představí v Praze už tuto středu 29. listopadu v pražském klubu Futurum. Vstupenky lze koupit v předprodejích za 690 Kč, v den koncertu budou na místě o stokorunu dražší.

Pavel Zelinka

(Navštíveno 56krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články