The Edge z U2 si zahrál v Sixtinské kapli

Rubrika:  Novinky, publikováno: 02.05.2016

Bono je díky svým veřejným aktivitám zdaleka nejviditelnějším členem U2. To však neznamená, že by se jeho zbylí tři spoluhráči věnovali výhradně hudbě. Kytarista The Edge se například angažuje v organizaci zaměřené na prevenci vzniku rakoviny. Nejspíš právě díky tomu dostal možnost odehrát o víkendu velmi speciální koncert, který se odehrál ve vatikánské Sixtinské kapli.

Vystoupení se konalo v rámci konference o výzkumu rakoviny. Zpráva tiskové agentury Reuters připomíná, že kytaristova dospívající dcera Sian před časem vyhrála boj s leukemií. Právě pod vlivem tohoto zážitku se The Edge začal aktivně zajímat o výzkum rakoviny a stal se podporovatelem britské nadace Angiogenesis Foundation.

The Edge v Sixtinské kapli, která je součástí vatikánského Apoštolského paláce, odehrál celkem čtyři skladby. Kromě tří písní z repertoáru U2 (Yahweh, Ordinary Love a Walk On) došlo i na předělávku songu Leonarda Cohena If It Be Your Will. Během vystoupení se The Edge doprovázel pouze hrou na akustickou kytaru, za zády měl ovšem sedmičlenný chlapecký sbor.

Během pauz mezi skladbami The Edge neopomněl pochválit papeže Františka. „Jako Ir jsem se už dávno naučil, že když chci, aby mě někam pozvali znova, musím poděkovat místnímu faráři za pronájem koncertního sálu,“ vtipkoval na papežův účet. Dále Františka nazval „papežem všech lidí“ a pochválil ho za „úžasnou práci, kterou odvádí“.

Martin Zoul

 

(Navštíveno 203krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články