The Cult nás už brzy vezmou do ulic skrytého města

Rubrika:  Novinky, publikováno: 05.01.2016

Začátkem února se veřejnosti otevřou městské hranice nového alba rockerů THE CULT. Hidden City završí trilogii alb, jejichž ústředním motivem bylo vykoupení a znovuzrození. Celou ideu nakousla v roce 2007 deska Born Into This (The Fall), jejíž následovník Choice Of Weapon (Dark Night Of The Soul) navázal o pět let později.

Očekávanou desátou řadovku The Cult už koncem minulého roku uvedl první singl Dark Energy, který byl zpracován jako toreadorské lyric video a zároveň odhalen jako track, jenž celou novou desku otevře. Následoval videoklip Deeply Ordered Chaos, který byl zároveň odpovědí na tragické události ve Francii (Charlie Hebdo a Bataclan). Úplně nejčerstvějším klipem pak je energický kousek Hinterland.

„Sledujeme v něm tajemnou dívku oděnou v bílém vstupovat do snového světa a předpovídat posun v lidském vědomí. Hinterland je místo všeho reálného i fantaskního, skryté město symbolizující nový Řím,“ vysvětluje zpěvák Ian Astbury. „Očima několika svědků pozorujeme mladou ženu uvědomující si svou osvícenost v dystopickém světě snů. Hinterland je plný symboliky, odrážející nový věk lidského vědomí, které se znovu srovnává s přírodními rytmy naší planety.“

Tolik tedy k nejnovějšímu videu a teď už nezbývá než vyčkat na celou desku. Hidden City je metaforou našich duchovních životů, našich intimních hnutí,“ podotýká Astbury. S produkcí alba vypomohl sám Bob Rock a k mání by mělo být 5. února díky labelu Cooking Vinyl.

Demi Mortuus

(Navštíveno 193krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články