The Beatles oslaví 50 let Seržanta Peppera novým vydáním

Rubrika:  Novinky, publikováno: 01.04.2017

1. června 2017 uplyne přesně 50 let od vydání legendárního alba THE BEATLES Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band. I když zatím není nic oficiálně známo o tom, co se chystá, v tisku se šíří zvěsti, že na výročním vydání zaujmou své místo skladby Strawberry Fields Forever a Penny Lane, které tam původně měly být. Obě skladby byly natočeny pro LP jako první již koncem roku 1966 a původním záměrem bylo pojmout desku jako vzpomínky na dětská léta členů The Beatles v Liverpoolu. Vyšly pak na naléhání firmy EMI na singlu v únoru 1967 a dle tehdy běžného pravidla se tím pádem již nemohly objevit na albu.

Na Twitteru The Beatles a George Harrisona a na Facebooku The Beatles se objevily záhadné pruhované obrázky ve čtyřech barvách, které čistě náhodou přesně odpovídají odstínům uniforem na obalu Seržanta Peppera, ale to ještě nemusí nic konkrétního znamenat.

C8P9MjPXUAAKKf5

Times ovšem cituje anonymní zdroj uvnitř beatlovské firmy Apple Corps, podle kterého se skutečně pracuje na výročním vydání, kde své původně plánované místo opět zaujmou právě písně Strawberry Fields Forever a Penny Lane. I nedávno zesnulý producent kapely George Martin se kdysi v rozhovoru nechal slyšet, že vynechání obou skladeb z alba bylo obrovskou chybou. Skalní fanoušci si již léta doplňují obě písně do playlistu a snaží se uhodnout, jak asi původní pořadí skladeb na LP mohlo vypadat.

Dle tvrzení Times navíc na vydání plně spolupracují Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono a Olivia Harrison. Tak snad za dva měsíce uvidíme.

Jan Tesař

(Navštíveno 382krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články