The Beach Boys: Zvuky zvířátek pro sběratele

Rubrika:  Novinky, publikováno: 18.05.2016

Album Pet Sounds kalifornské skupiny THE BEACH BOYS, která v šedesátých let 20. století soupeřila o popularitu jen s THE BEATLES, vyšlo poprvé 16. května 1966, platí za jednu z klíčových desek rockové historie a v žebříčku anglického New Musical Expressu figuruje na první příčce, když americký Rolling Stone ho zařadil „pouze“ na druhé místo. Po pěti letech existence skupiny šlo už o její jedenáctou (!!) studiovou řadovku, jež také stylově obsáhla jedenáct skladeb včetně hitu God Only Knows, pod nimiž je jako autor hudby (vyjma tradicionálu Sloop John B) bez výjimky podepsaný jen Brian Wilson.

Album se dočkalo řady reedic a donedávna nejvýpravnější byla ta, která vyšla ke čtyřicátinám. To už ale 10. června přestane platit. K letošním abrahámovinám se objeví Pet Sounds (50th Anniversary Edition) hned v několika verzích. Ostatní zřejmě zastíní sběratelská se čtyřmi cédéčky, obsahující původní monofonní i pozdější stereofonní verzi alba stejně jako nevyužité nahrávky či alternativní mixy, kterou v boxu doplní ještě disk blu-ray audio se surroundovým mixem i originálními nahrávkami ve vysokém rozlišení. Dostupnější budou luxusní edice na 2CD a stoosmdesátigramové vinyly, jež budou na výběr v monu i stereu.

 

Dodejme, že k THE BEACH BOYS mají někteří tuzemští pamětníci osobní vztah. Skupina totiž v roce 1969, těsně před nástupem normalizace, stihla v bývalé ČSSR tři koncerty v Praze, Brně a Bratislavě.

Pavel Víšek

(Navštíveno 169krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články