Na koncertě Eagles Of Death Metal zabili teroristé přes 80 lidí

Rubrika:  Novinky, publikováno: 13.11.2015

Série útoků otřásla během pátečního večera Paříží. Teroristé pozabíjeli více než sto lidí, terčem se stalo i kulturní centrum Bataclan. Čtyři muži tam zlikvidovali zhruba osmdesát hudebních fanoušků, část jich drželi jako rukojmí. Při následujícím zásahu policie se tři teroristé odpálili, jeden byl zastřelen.

Hlavní hvězdou arény ten večer byla kapela EAGLES OF DEATH METAL. Koncert kalifornského uskupení byl beznadějně vyprodaný. Dle vyjádření skupiny RED LEMON, která jim předskakovala, jsou všichni hudebníci v pořádku. Krátce před brutálním útokem totiž opustili budovu. Spekuluje se, zda si vystoupení, které sledovalo na 1500 fanoušků, nevybrali teroristé cíleně. Muzikanti se totiž ve svých písních věnují tématům jako drogy a sex.

„Podařilo se nám utéct, všude byla krev, stříleli do davu,“ uvedl přeživší z Bataclanu. Podle listu Le Figara tam vešli dva ozbrojení muži a začali střílet. Zhruba šedesátku lidí si vzali následně jako rukojmí. “Jsem na živu. Masakr. Všude jsou mrtvá těla,” napsal jeden ze zadržených na Facebook.

Mezi rukojmími v hudebním klubu byl i reportér rádia Europe 1 Julien Pierce, kterému se povedlo utéct. „Útočníci přišli s automatickými zbraněmi typu kalašnikov a začali střílet naslepo do davu,“ uvedl web rádia. Policisté pak kolem půl jedné v noci do klubu vtrhli, zabili dva teroristy a osvobodili návštěvníky.

Napříč sociálními sítěmi se záhy začaly objevovat soucitné vzkazy muzikantů.

„Doufám, že bude učiněno spravedlnosti zadost. Kvůli těm, kteří zemřeli nebo byli zraněni,“ vzkázal Corey Taylor ze Slipknot. Britský písničkář Frank Turner naopak zmínil, že jeden jeho kamarád byl během útoků zraněn. „Zatímco jsme hráli, lidé v Paříži znovu umírali,“ sdělil na svém Facebooku zpěvák Pipes and Pints Mike Syco.

Na útoky zareagovali také FOO FIGHTERS, kteří se v souvislosti s teroristickými útoky a vypjatou atmosférou rozhodli předčasně ukončit své aktuální evropské turné. V Paříži měla kapela vystoupit v pondělí 16. listopadu.

Milan Říský

 

(Navštíveno 686krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články