Tata Bojs vystoupí se symfonickým orchestrem

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 10.10.2016

Tři roky nazpět oslavila pražská skupina TATA BOJS pětadvacáté výročí svého vůbec prvního koncertu. Za tu dobu se z party školáků stala jedna z největších tuzemských hudebních skupin. Tento status s sebou nese i jeden nepříjemný aspekt – pro kapely zpívající v češtině nebývá moc možností, kam se z dobytých met dále posouvat. Tata Bojs to řeší hledáním nových muzikantských výzev a jedna taková ji čeká na konci listopadu. Tehdy totiž Tata Bojs vystoupí v pražském Foru Karlín v doprovodu speciálních hostů, a to Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Celá akce se koná v rámci oslav 90. výročí založení rozhlasového orchestru, známého rovněž pod svojí zkratkou SOČR. Podle slov zpěváka a bubeníka Tata Bojs Milana Caise přišel s myšlenkou neobvyklého hudebního spojení dramaturg Radiožurnálu Petr Král. „I když na deskách často pracujeme s klasickými symfonickými nástroji, v tom živém pojetí jsme měli z takové spolupráce vždy trochu respekt a dost možná i strach,‟ píše Cais v článku zveřejněném na webu Českého rozhlasu a dodává: „Historie říká, že ne vždy se podaří smysluplně a bez zbytečného patosu propojit rokenrolovou kapelu a velké symfonické těleso.‟

V kapele prý ale nakonec zvítězila zvědavost a touha vyzkoušet si něco nového. Tata Bojs si už v minulosti spojení rockových a vážněhudebních nástrojů vyzkoušeli. S newyorským Ahn Triem dokonce nahráli album coververzí svých vlastních skladeb s názvem Smetana. Tehdy se ovšem jedna o komorní akustický crossover, zatímco nyní půjde počet zúčastněných hudebníků do desítek. Aranží skladeb Tata Bojs se ujal jejich někdejší člen Marek Doubrava, který sehrál tuto roli i v případě spolupráce s Ahn Triem. Na koncertu s názvem Nechte oblek doma! zaznějí skladby z poslední šesti alb Tata Bojs počínaje Futuretrem z roku 2000 a konče předloňskou deskou A/B.

Martin Zoul

 

(Navštíveno 158krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články