Tata Bojs přehrají na turné album Futuretro

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 30.06.2017

Pražská kapela Tata Bojs má rozhodně cit pro výrazné projekty, které ji udržují v obecném povědomí. Nedávno vyšel záznam z koncertu, který Tata Bojs loni v listopadu odehráli se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Na letošní pozdní podzim se chystá série koncertů, která potěší zejména starší fanoušky kapely. Na přelomu listopadu a prosince totiž Tata Bojs čeká turné, na kterém odehrají kompletní album Futuretro.

To vyšlo původně v roce 2000 jako druhá řadová nahrávka skupiny. V té době už měla za sebou juvenilní začátky v podobě zhudebněných básní Josefa Lady, poprockový megahit Jaro i rockově nabroušenou desku Ukončete nás. S blížícím se miléniem propadli experimentům s elektronickou hudbou, které vedly právě k vydání Fututretra.

futuretro

V duchu svého názvu představovala nahrávka syntézu tradičnější kytarové hudby a jejího technologicky nabušenějšího protějšku, to vše prodchnuté typickou kapelovou poetikou. Skladby jako Ramínka, Toreadorská otázka nebo Geometrická dodnes patří k oblíbeným koncertním položkám Tata Bojs a existují mnozí, kteří se s vámi budou zarputile hádat, že po vydání Futuretra už kapela nic tak svěžího a po všech stránkách dotaženého nenatočila.

Desku skupina připomene na sedmi koncertech – v Jablonci nad Nisou, Ostravě, Plzni, Brně a Praze. V hlavním městě zahrají Tata Bojs dokonce třikrát, a to v Paláci Akropolis, klubu Roxy a v Divadle Archa. Konkrétní data najdete na webu či facebookovém profilu kapely. Bez zajímavosti není ani fakt, že skupinu na turné doprovodí bývalý člen Marek Doubrava a zpěvačka Klára Nemravová, která s Tata Bojs vystupovala právě v období desky Futuretro.

Martin Zoul

(Navštíveno 214krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články