Tango hodlá vydat živou desku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 06.02.2021

Legendární pražská rocková kapela Tango, kterou kdysi sestavil zpěvák a skladatel Miroslav Imrich po svém odchodu z Abraxasu, stále žije! Po letech odmlky se dala znovu dohromady v novém miléniu a před časem se pro Imricha (poté, co podruhé a tentokrát zřejmě už navždy opustil Abraxas) stala prioritou, jíž se věnuje naplno a ne pouze „na vedlejšák“.

Novodobá sestava Tanga se několikrát změnila. Poslední zhruba rok charismatického frontmana, který navzdory přibývajícímu věku nadále zůstává nezkrotným pódiovým živlem, obklopují příslušníci mladé muzikantské generace, konkrétně kytarista Martin Hollandr (jinak RockOpera Praha, Viktor Dyk & Waw), baskytarista Petr Remis, bubeník Matouš Bureš a saxofonista Radek Masařík.

Co se naopak u Tanga nemění, jsou vystoupení plná energie a důrazu na vizuální show (převleky, masky, pyrotechnické efekty). Skupina se již nemůže dočkat, až bude moci znovu vyrazit za publikem. Naplánována je celá řada koncertů, na nichž zaznějí nejen trvalky z kultovního prvního alba Elektrický bál (1986), ale také pár skladeb z prozatím poslední řadové desky Poprvé (2017) a připomenuto bude i Mirkovo působení u Abraxasu prostřednictvím hitů jako Nekonečný boogie nebo Každý den je to jinak. A aby toho nebylo málo, ještě letos chce Tango natočit a vydat koncertní záznam, a to na stále oblíbenějším formátu znovuzrozené LP desky. Doprovázeno to bude i live videoklipem.

Petr Korál

Tango-2021-small

(Navštíveno 186krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články