Swans prodlužují své poslední turné koncertem v Brně

Rubrika:  Novinky, publikováno: 30.10.2016

Newyorští SWANS patří mezi největší legendy vzešlé z postpunkové scény. Jejich reinkarnace z roku 2010, kdy se po téměř patnáctileté pauze vrátili na scénu alby My Father Will Guide Me Up a Rope To The Sky, se bohužel opět blíží ke konci. Po letošním trojdiskovém albu The Glowing Man předák Michael Gira oznámil rozlučkové turné, během kterého měla být poslední příležitost vidět hlasitou kapelu živě. Součástí turné byl i koncert ve vyprodaném pražském Divadle Archa. Naštěstí je nyní jasné, že se nejednalo o poslední českou zastávku a kapela zavítá 14. března i do moravské metropole.

Na letošním trojdiskovém albu The Glowing Man, které vzniklo v produkci Johna Congletona, se kapela na ploše dvou hodin věnuje experimentální tvorbě. Sám Gira o něm říká: „Jde vskutku o epické dílo, jeden kus je složen z 240 samostatných stop. Najdeme na něm ale také mnoho jemných momentů a bohatou instrumentaci – smyčce, dechy nebo ženské vokály. Nejdelší skladba alba má třeba 28 minut a jiné jsou jen o kousek kratší. Děje se tak, protože se písně spletitě vyvíjejí, nečekejte tedy žádné progresivně rockové suity nebo něco v tomto duchu.“

V aktuální sestavě kromě Michaela Giry figurují Norman Westberg, Kristof Hahn, Phil Puleo, Christopher Pravdica a Thor Harris (ten byl na turné nahrazen Paulem Wallfischem, protože se nemohl zúčastnit kvůli vážné nemoci své matky). Turné však není definitivním rozloučením souboru s hudební tvorbou. Gira již dříve oznámil, že Swans svou aktivitu nepověsí na hřebík, jen je už nebude možné živě spatřit v tomto složení. Předák plánuje pokračovat v práci na dalších albech, které budou vycházet pod zavedenou značkou, ale koncertní aktivita bude omezena na minimum a na každém projektu se budou měnit spolupracovníci.

Během nadcházejících posledních koncertů zahraje jako support legendární newyorská šansoniérka Little Annie, kterou na klavír doprovodí už výše zmíněný Paul Wallfisch. Vstupenky na brněnský koncert je možné kupovat za 500 nebo 600 Kč v předprodeji, na místě pak budou k dostání o padesát korun dráž.

Aleš Lochman

(Navštíveno 159krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články